Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak určit sever?

Odpověď na otázku není životně důležitá.

Blíží se zase teplé léto. V práci v nově postavené a naprosto skvěle izolované budově máme okna zhruba na sever. Na jižní straně není ani jedno. Bavili jsme se s kolegy, jak přesně najít sever. Jak se tu budeme péct. Zkusil jsem v IPhone 4s zapnout kompas, ale ukazuje sever v toleranci +- 20° podle polohy v kanceláři a blízkosti k PC. Dokonce se sever liší při položení mobilu na stůl a držení v ruce ve stejném místě o 20 cm výš.

Napadlo mě, jak se hledá sever. Počkat až večer až bude aspoň trochu svítit slunce do okna je nejpřesnější.

Teď se musím ohradit. Hodinky s ručičkami mám a nosím. Dostal jsem je jako dárek. ( Jsou to Festina za dost peněz )

Jinak ten 4S nebyl můj výběr. Je to služební telefon. A musím říct, že z něj mám smíšené pocity - viz např. tady: http://pc.poradna.net/q/view/1388298-nastaveni-iph one
Signalizaci nepřijatého hovoru jsem nevyřešil doposud. Vždy na to musím aspoň sáhnout, abych zjistil, jestli jsem něco nepřeslechl.

Můj soukromý mobil je Nokia, která vydrží nabitá 2 týdny.