podla mna cudzie jazyky nie
ale napr. programovanie ano.
malo by rozvyjat logicke, kriticke, analyticke a hlavne kreativne myslenie prostrednictvom riesenia problemov.
pretoze akoby kazdy novy programovaci ukol = nova synapsova draha v mozgu, nemozes sa opriet o stare podobnosti. teda bud ta riesenie nepadne alebo si v loji. ako v matematike.
kdezto pri cudzich jazykoch, leda tak obrazkove memorovanie: http://video.aktualne.cz/dvtv/rok-na-nauceni-cizih o-jazyka-musi-stacit-lidi-se-neumeji-uci/r~d3a5ed5 6347611e69966002590604f2e/
pocas ucenia programovat sa naucis dostupne nastroje a mechanizmy ktore poskytuje dany programovaci jazyk, ale uz ako ich vyuzijes (poradie, vzajomna zavyslost, obmena formy tych nastrojov) je len na tebe.
a dost pomozu tzv. 'aha momenty', ked niekomu ukazes co si napisal a on ti povie, ze je to sracka, ze sa to da urobit takto efektivnejsie. len to musis mat s kym prebrat. ja to nemam s kym a preto sa vzdy zacnem ucit, prestanem, zase zacnem... vela casu preslo a ja viem stale hovno.
zaciatky su velmi tazke. dolezite je si najst nejaku stranku alebo cloveka, ktory ta bude zasobovat dostatocnym mnozstvom novych uloh pre tvoju znalostnu uroven. aby si to stale pouzival v praxi a bol nuteny si zapamatat vsetky dostupne naucene metody, lebo nevies kedy budes ktoru potrebovat. na toto som tiez nic nenasiel a preto stale nic neviem. ale mozno to je len vyhovorka a na to skratka nemam. ale vravim ti, ked sa ti podari sa naucit nieco kodit v nejakom jazyku, budes si pripadat ako pan boh.
kdezto ked sa naucit francuzstinu, tak mozes leda zbalit pipku na zahranicnom pobyte, ale ako clovek so sebou nebudes taky spokojny ako s programovanim.