Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmiznutie

Zdravím.
Potrebovala by som sa poradiť. Píšem ohľadom svojho priateľa. Včera ma mal čakať na letisku vo Viedni, nakoľko som sa vracala zo zahraničia. Posledná jeho správa bola, že vyrazil a keď som ja prišla na letisko, on tam nebol. Čakala som 4 hodiny a situácia sa nezmenila. Mobil je vypnutý, nedá sa mu dovolať. Prosím Vás ako mám konať, vôbec netuším kde sa nachádza, či je v poriadku, absolútne nič. Nakoľko býva sám a s rodinou nemá žiadny kontakt, neviem čo mám robiť. Dá sa nejako obrátiť na nejaké osoby, poprípade nejako zistiť či nemal nehodu na ceste do Viedne? Som už absolútne na dne. Vďaka.

Príbuzných, ako som spomínala, nemá, resp. s nimi nieje v žiadnom kontakte už niekoľko rokov. Na kamarátov kontakt nemám ani neviem kde sa zdržiavajú nakoľko sa priateľ sťahoval preč. Polícii, bol na ceste z Česka do Viedne, to je dosť široké spektrum kam sa teda dovolať??

Vidím, že nechápete moju situáciu. S priateľom mám normálny vzťah a jeden druhého neobmedzujeme, a na nič sme nešli príliš rýchlo tak si odpustite tieto komentáre. Na polícii mi nevedia pomôcť nakoľko nieje známe miesto kde sa nachádza, lokalizovať podľa mobilu sa nedá ani zo strany operátora, ani zo strany PČR.

lokalizovať podľa mobilu sa nedá ani zo strany operátora, ani zo strany PČR

Operátor myslím musí nějakou dobu uchovávat historii "pohybu" mobilu (GPS souřadnice či co). Pokud je mobil vypnutý a případně vytažena baterka, tak asi nezjistí nic.

Otázkou je, kdy operátor tyhle údaje musí předat policii či komu.

Přítel nechodí do práce, školy? Pokud ano, ani tam se neukázal?

Školu ukončil pred 2 týždňami, takže to je zbytočné. Neukázal sa nikde, ani správa ani nič. Posledné čo som od neho dostala je, že bol na ceste, od tej doby ani len slovo. Priateľ išiel viac než 400km, je to široké spektrum kde sa mohlo niečo stať a s týmto polícia vôbec nepomôže. Existuje ešte nejaký spôsob ako sa k nemu dostať?

A to Vám jenom řekli,že nepomůžou?Zkuste to nahlásit jako zmizení osoby,ovšem nevím,jestli jste oprávněná osoba,když je to jen přítel.Ve společné domácnosti spolu asi nebydlíte.Ale měli by to alespoň sepsat a ne jen ústně odmítnout.Zkuste to na jiné služebně než poprvé,oznámení musí přijmout každá.Kdyby začali pátrat,mají pak i jiné možnosti,když nejde mobil.Např.hledání v nemocnicích,hledání jeho auta nebo podle použití platební karty.

Zkuste se vžít do její situace, než začnete psát rádoby vtipné trapné komenty.. Musí to být strašné.
Co česká ambasáda v Rakousku, ve zprávách a filmech to většinou hlásí, že se někdo pohřešuje a taky by to mohli/měli zjistit ne? Myslím optat ty nemocnice atp. jestli o něm někde není zmínka.

Nejsem bůh ani dítě, tak si ty urážky laskavě nech. Ty to nemůžeš stoprocentně vědět, lidi jsou různí. Taky mi to přišlo divný tohle psát sem, ale možný je všechno, pokud ji policajti odbyli a neví co má dělat.. A věřím, že v dnešní počítačové době existují propojené databáze pacientů právě i kvůli takovýmto situacím a zjistí se to rychleji, než volat do 1000 nemocnic ty kredite. Tvůj nick je zde vidět jen u sarkastických, ironických, agresivních, zbytečných, urážejících a naprosto nepřínosných příspěvků. Nudný to život přisírat se k cizím lidem v diskuzi, abys se s tebou vůbec někdo bavil, že?

Tak trebars sa mu vybil mobil a pokazilo auto. Vies kde byva? Tak si zober taxik/vlak/neviemco a chod ho pozriet. To by som robil ja.
Na policii by ti vedeli povedat ze ci mal niekto s jeho menom nehodu, a ne ze ho budu lokalizovat, policia neni lokalizacna sluzba.
P.S. a isiel by som sa to opytat na najblizsiu policajnu stanicu a vysvetlil im kratko situaciu, a ne telefonovat na nudzove linky :)

Nikde nerobi, byva sam, tak budes musiet este cakat, alebo zajtra zasa zajst na tu policiu nech sa pozru pripadne znova a poriadne ci niekde po ceste nieco sa nestalo.
P.S. alebo zobrat nejake auto/taxi/janeviem a prejst si tu trasu na to letisko ci nieco neuvidis. Trebars ho zatkla nejaka CIA alebo ina sluzba, hlavne ak ma fuzy a bradu a siel na letisko podozrivo :D

Nahlasenie zmiznutej (pohresovanej) osoby sa da urobit vzdy. Urobila si tak? Asi nie, pretoze inak by policajti vyhlasili patranie, oni vedia obvolat nemocnice, pripadne marnice. Vedia kontaktovat mobilneho operatora a ten vie nasledne dodat poslednu znamu polohu mobilu.
Takze namiesto zufalstva na nete chod poziadat policiu a vyhlasenie patrania po nezvestnej osobe.
Tu nic viac nevyriesime.

A to si sa bola pytat na slovensku alebo v rakusku? On zije kde?
Mozes predsa kontaktovat jeho pribuznych, ze sa nieco stalo asi, nech to idu nahlasit ak nemaju na neho kontakt, to je prva vec, druha vec je ze nahlasit to urcite mozes vzdy, ale samozrejme ze nebudu poskytovat ziadne informacie tebe. Ani zo zakona asi nemozu. Nahlasit to urcite mozes, ze proste osoba XY ktora byva tam a tam proste zmizla. To je cele.
Ja osobne by som sa isiel opytat aj vo viedni, ci nemaju nejaky zaznam ze sa nieco stalo vtedy v ten den, s niekym s tym menom, alebo co odpoveda popisu.