Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Musím na dovolenou?

Dobrý den,
rodiče chtějí odcestovat na dovolenou do zahraničí, ale já nechci bojím se v dnešní době vycestovat a vůbec se mi nechce za pár měsíců mi bude 18 let. Je jakákoliv možnost se tomu vyhnout?
A zabránit tomu abych já musel pryč?
děkuji

Já tedy moc nesouhlasím s tím, že každý se na dovolenou s rodiči těšil. Jako dítě jsem se na dovolené těšil to ano. Ale od nějakých tuším 16-18 už si to nepamatuji, jsem vždy zůstával doma. Už jen pro to, že bych rád nechal rodiče o samotě. Dle mého si to ve dvou mnohem více užijí.
A já potom jel na dovolenou třeba s přáteli, sestrou, nebo přítelkyní. Kde jsme věkově na stejné linii a zajímají nás podobné věci.

Ja sa tu nebavim o nejakych cilech ani konickoch, ale o tom ze sa musi dohodnut s rodicmi, ptz su za neho este zodpovedni. A ked stale trvaju na tom ze musi ist, tak to asi ma nejaky dovod, tak som hadal tie dovody. A aj to ze tak silno nechce ma nejaky dovod, a ten dovod urcite neni to ze sa boji vycestovat, to je snad jasne kazdemu.

No jasné, každá rodina to má ale nastavené jinak no.
Někde řeknou: "Prostě pojedeš a hotovo!" (Protože mu dostatečně nedůvěřují a předpokládají že udělá nějaký průser) s tím pak neudělá nic.
Maximálně se synátor může seknout úplně a zkazit dovolenou všem tak, že nepojede nikdo.

Tak hlavna otazka je ci sa s nimi o tom porozpraval, mozno ked im povie ze by rad robil to a hento a bol tam a tam, tak by boli aj radi a sli sami. Nevieme ci sa s nimi o tom bavil, v dotaze neni o tom ani slovo. V prvom rade treba komunikovat, rodicia nie su jasnovidci.

No asi nejsem normální - nebaví mě někam cestovat + v dnešní době bych opravdu měl strach že se mě někdo pokusí vyhodit do luftu...

Raději ve volnu jezdím na kole, nebo maximálně po českých památkách..

Rodina si plánuje tyto prázdniny jet za příbuznýma na Slovensko a já to mám odřídit - už teď trpím...