Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Musím na dovolenou?

Dobrý den,
rodiče chtějí odcestovat na dovolenou do zahraničí, ale já nechci bojím se v dnešní době vycestovat a vůbec se mi nechce za pár měsíců mi bude 18 let. Je jakákoliv možnost se tomu vyhnout?
A zabránit tomu abych já musel pryč?
děkuji

Já tedy moc nesouhlasím s tím, že každý se na dovolenou s rodiči těšil. Jako dítě jsem se na dovolené těšil to ano. Ale od nějakých tuším 16-18 už si to nepamatuji, jsem vždy zůstával doma. Už jen pro to, že bych rád nechal rodiče o samotě. Dle mého si to ve dvou mnohem více užijí.
A já potom jel na dovolenou třeba s přáteli, sestrou, nebo přítelkyní. Kde jsme věkově na stejné linii a zajímají nás podobné věci.