Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oblečení na svatební obřad

Zdravím, za nějakou dobu se chystám bez doprovodu na svatební obřad a následně na večerní párty. Jelikož si neberu žádné jiné převlečení, chystám se na obřad v košili a kalhotech. Přítelkyně ale tvrdí, že se košile samotná nehodí a že si mám vzít i sako a kravatu. Ale moc se v tom necícím a nechci v tom být po celou dobu. Na párty asi moc lidí v obleku nebude. Myslíte že mohu jen v košili a oblekových kalhotech? A když bude nejhůře, tak sako ale bez kravaty?

Na obřad by se slušelo mít sako, není problém si vzít igelitku a po obřadu to hodit do ní. Kravaty už se v dnešní době tak neřeší.

Na párty občas dovádí i lidi nahatý, takže tam bych problém neviděl.

Pro zasmání : watch

Je slušnost přijít v obleku. Je to sváteční obřad. Není to tvůj obřad.
Sako a kravatu si kdyžtak můžeš sundat na židli.
Zajimalo by mě co je myšleno pod slovem party. Jestli to je pro uzavřenou společnost tak se nebojím si někde položit to sako a kravatu. Jestli to je party někde v pajzlu tak pochybuji že nevěsta tam půjde ve svatebních šatech. Při nejhorším to dáš hlídat manželce nebo známému co nikdy netancuje.
Na nějaké "asi" se nespoléhej. Ať tam nejsi za nějakého vidláka který nemá na sako a kravatu.

pribeh ze zivota..

jel jsem na prijimaci zkousky na VS, horko jako prase, jel jsem v obleku.. byl jsem tam jediny idiot v dlouhych gatich, kosile, kravata, sako.. ale nelituju toho.. budouci spoluzak, ktery shodou okolnosti sedel vedle me (tehdy jsme se neznali, nahoda nas dala dohromady) a pak jsme spolu bydleli 5 roku na kolejich, mi tu prihodu casto predhazoval.. on tam byl v roztrhanem tricku a kratasech :) ja jsem se citil lepe, protoze oblek je vyjadreni ucty k udalosti, pripadne osobam, kterych se tyka..

tim, ze nekdo nekam prijde v obleku, rozhodne nic nepokazi.. :)

Když nevím, jak se obléci, tak předpokládám, že když budu jediný v obleku, tak se budu cítit lépe, než když budou v oblecích všichni mimo mne.
BTW: Pokud jsi oficiálně pozvaný, pouvažoval jsi o svatebním daru? Tedy pokud nejsi pozvaný jako ženich, to bys svatební dar asi dávat nemusel :-D:beer:

Tedy pokud nejsi pozvaný jako ženich, to bys svatební dar asi dávat nemusel :-D:beer:

Právě,že musel a ten největší ... svoji svobodu :-D
Jinak nechápu proč se nezeptáš novomanželů jak to mají v plánu. Jestli jako akci na úrovni a nebo třeba jen jako zahradní párty/grilovačku. Podle toho se odvijí oblečení.

Já díky všem za názory, rozhodl jsem se tedy i pro sako. S kravatou to tak žhavé nebude, ale to si ještě rozmyslím. Rozhalenka bude mít taky nějakou úroveń a je pravda že v saku je to o několik tříd výše. Ta párty je venkovní, ne žádné pečení selete, takže zůstanu v tom obleku. :-) Ta svatba Jirky Káry je docela fajn podívaná, ale takto si tu svatbu nepředstavuji :-) bohužel teda :-D

Tak jednoznacne sako s kravatou. Dale manzetove knkflicky, kapesnicek do saka a samozrejme cely oblek musi byt velikostne idealni. Zadne dlouhe rukavy apod obludnosti. Manzety od kosile musi byt videt tak 1-1,5 cm, kosile peclive vyzehlena atd. atd. Bez kravaty tam ani nechod.

Čekal jsem, kdy se připojí módní znalec. Pokud to není svatba z high society (syn velkouzenáře si brer dceru ředitele banky), nemají pronajatý zámek Hluboká a na pozvánkách dress code, ale obřad se bude konat v místním kostelíku a hostina v přilehlé restauraci, tak bych toleroval oblek z maturitního plesu, pokud není moc sežraný moly a svatebčan ho zapne přes břicho.

V tomhle punktu se ho musim zastat. Jo, kdyz nekam lezu, mam obleceni odpovidajici situaci. A upozornil na par detailu, ktery jsou casto blbe a pritom to fakt moc nestoji.
Osobne chodim 3/4 roku v sortkach a tricku. Ale obcas proste jsou situace, kdy clovek musi nejak vypadat a co naplat, fakt to znamena oblek, kosili, kravatu. A prave takovy detaily, jako manzety kosile naprosto jasne ukazujou, jestli to umis nosit nebo si to mel na sobe naposled u maturity.