Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výkon na benchpressu, osobní zkušenosti

Ahoj,
všude možně píšou kdejaké rady lidé co o tom nemají ponětí, nebo kulturisti kteří jsou tuctově v jiné lize. Chci se zeptat na Vaše osobní zkušenosti aneb při jakých cvicích nejlépe zvyšujete silový výkon na benchpressu, jelikož mám s tím docela obtížný problém v poslední době.

obecně jsou dvě možnosti. cvičit bench s tím, že zlepšuješ techniku, měníš zatížení a cykluješ to atd. druhá možnost jsou ostatní doprovodné nebo kompenzační cviky. podle mě, jako u všeho, je rozumné to kombinovat. ale konkrétní mix záleží na spoustě věcí. také je rozdíl, jestli cvičíš "normální" bench, teda jako posilovací cvik, ve kterém chceš zlepšit výkon nebo jestli ti jde o zvýšení za každou cenu, tedy ve smyslu powerlifterském, kde se jedná i o mostování, šířku úchopu atd. taky je rozdíl, jestli se chce někde zlepšit ze 180 kg na 200 kg nebo z 65 kg na 85. v neposlední řadě pak jde také o to, jestli svaly, které při benči zapojíš, jsou rovnoměrně rozvinuté. jestliže máš např. silné prsní svaly, ale ramena a triceps slabé, můžeš poměrně snadno a rychle poskočit, pokud se zaměříš na posílení těchto slabin...