Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno neslyším na levé ucho prosím pomoc

Čauko byl jsem tedka 2 týdny z domu na chatě no, neměli jsme tm bohužel tyčky do uší tak jsem přijel domů a vyčistil si je.Myslím si že sem tam mě ušní maz a já idiot si ho zatlačil ještě víc dovnitř ( je to moje doměnka ale myslím si že určo je to tak ) .Co mám dělat když má ušní zavřeno ? Děda mi poradil si tam nalít trochu vody.Myslíte si že to zabere že to ten maz rozpustí ? Díky za pomoc.

Proto jsem psal o lékárně. Tu zátku v uchu po koupání jsem měl taky, úplně hluchý ucho. Taky jsem si to tam zatlačil uchošťourem. Doktor mi naordinoval peroxid vodíku, třikrát denně nakapat do ucha, chvíli nechat šumět a pak vylít z ucha, postupně to tu zátku rozpustí.

Receptura docela rozšířená - nakápnout do ucha dětský olejíček "Sypsi". Nechat působit cca 10 minut a potom opatrným způsobem vlažnou vodou vypláchnout. Někdo to děla vstříknutím vody !!!mírným!!! tlakem z plastové injekční stříkačky.

Já místo injekční stříkačky používám balonek na dětský klystýr.
Už jako kluk jsem viděl, že táta si takto občas čistil uši vlažnou vodou. Voda na rozdíl od tyčinek nezatlačí maz dovnitř.
Ale skutečně se musí opatrně.

Loni jsem měl podobný problém. Jenže jsem nakonec skončil u doktorky - byl to zánět.

Tak jsem si tam nalil trochu vody jak radil děda a docela to pomohlo.Už je to o dost lepší ale stále j to trošičku otupělé.Takže večer až se budu koupat tak mi tam nějaká voda stejnak nateče ještě a myslim že to bude zejtra dobrý.

ta voda by asi měl být teplá a ještě lépe přisolená, aby to lépe rozpouštělo. olej by to měl taky naředit. obvykle se doporučuje spíš sezamový a třeba se zázvorem. ale to asi doma nemáš :-) mě se často prošťouchnuly uši při intenzivním pohybu, respektive sportu. ale taková velmi zaručená možnost je ušní svíce. vytvoří se komínový efekt a teplo ti rozpustí ten ušní maz velmi dobře. teoreticky opatrným zahříváním (z bezpečné vzdálenosti!) nad svíčkou se může dosáhnout podobného účinku. někdy prostě stačí si lehnout na to ucho (směrem k zemi) na nějaký polštář nebo tak něco a nechat ať se ti to pořádně do hloubky prohřeje. ale stejně se to pak musí opatrně vyčistit. ale rozhodně ne tou vatičkou. k těm svícím většinou dávají špachtličku nebo pérkem do vlasů nebo kapesníčkem na sirce atd.

Jak radí už kozakl.Párkrát jsem to i zkoušel,pár ml obyčejného stolního oleje nalít do ucha(tak 1/4 plast.víčka),nechat 5-10 minut vleže na boku rozpouštět,pak otočit hlavu opačně a nějakou tou stříkačkou lehce vlažnou vodou vyplachovat,až teče čistá voda.Případně ještě jednou opakovat.Prý si to tak dělají i někteří doktoři sami.