Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mike Oldfield - Tubular Bells 2

čau, znáte něco tak krásně poslechového a relaxačního, jako je zrovna TB 2 od M.Oldfielda? Např. 1 a 3 část jsou nic moc, ale dvojka je prakticky dokonalá. Posloucháte někdo/znáte někdo TB od Oldfielda, příp. další písničky?

Uvítám jakékoliv typy na další podobnou muziku od dalších interpretů. Relax je to dokonalý...

watch

Znám toho spousty :-)

Od Mika Oldfielda zkus třeba album Tr3s Lunas, podle mě jeho nejpříjemnější projekt. Naopak, nelíbí se mi moc Amarok.

Vyzkoušej interprety:
Jean Michel Jarre (Oxygene určitě znáš, i když o tom možná nevíš)
Focus, Focus_(band) (watch)
Trace, Trace_(band) (zejména album Trace, watch)
Tangerine Dream (jejich první "kosmické" období je poslechově hodně náročné)

o Rickovi Wakemanovi už mif psal. Velmi dobře se poslouchají i jeho čistě klavírní alba či hudební adaptace Nového zákona (album The Gospels, ukázka watch, husí kůže zaručena). Před pár lety byl i v Olomouci.

Pokud jde o "pěknou muziku" (art rock) a nebude vadit zpěv, doporučím třeba Barclay James Harvest, nejvíce se mi líbí desky z přelomu 70. a 80. let - Eyes Of The Universe, Turn Of The Tide, Ring Of Changes. Nááádhera!

Nebo Camel (album Breatheless), Jethro Tull (Thick As A Brick).

Co jazzrock, můžeš?