Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mike Oldfield - Tubular Bells 2

čau, znáte něco tak krásně poslechového a relaxačního, jako je zrovna TB 2 od M.Oldfielda? Např. 1 a 3 část jsou nic moc, ale dvojka je prakticky dokonalá. Posloucháte někdo/znáte někdo TB od Oldfielda, příp. další písničky?

Uvítám jakékoliv typy na další podobnou muziku od dalších interpretů. Relax je to dokonalý...

watch

Mám od Mika raději ty "epičtější" - Five Miles Out, Islands. Neříkám, že se mi TB nelíbí, ale člověk na to musí mít náladu a chuť.

edit: Jestli ujíždíš na instrumentálkách, zkus Ricka Wakemana - šest manželek Jindřicha osmého je naprosto božská záležitost :-). Písně Středozemě taky nemají chybu.

edit2: Tvůj taťka bude zřejmě v mém věku :-)

Znám toho spousty :-)

Od Mika Oldfielda zkus třeba album Tr3s Lunas, podle mě jeho nejpříjemnější projekt. Naopak, nelíbí se mi moc Amarok.

Vyzkoušej interprety:
Jean Michel Jarre (Oxygene určitě znáš, i když o tom možná nevíš)
Focus, Focus_(band) (watch)
Trace, Trace_(band) (zejména album Trace, watch)
Tangerine Dream (jejich první "kosmické" období je poslechově hodně náročné)

o Rickovi Wakemanovi už mif psal. Velmi dobře se poslouchají i jeho čistě klavírní alba či hudební adaptace Nového zákona (album The Gospels, ukázka watch, husí kůže zaručena). Před pár lety byl i v Olomouci.

Pokud jde o "pěknou muziku" (art rock) a nebude vadit zpěv, doporučím třeba Barclay James Harvest, nejvíce se mi líbí desky z přelomu 70. a 80. let - Eyes Of The Universe, Turn Of The Tide, Ring Of Changes. Nááádhera!

Nebo Camel (album Breatheless), Jethro Tull (Thick As A Brick).

Co jazzrock, můžeš?

oldfielda mám taky rád, ale osobně to nemůžu většinou poslouchat dlouho. někde jsem viděl podobné pohodičky, ale bohužel už nevím kde. taky jsem si jednou spoustu skvělých skladeb nagraboval na nějakých stránkách. je těžké s něčím oldfielda srovnávat, protože nic tak monotónního se jentak nesežene a pokud to vyžaduješ, tak se ti nic nebude líbit :-) taky jsem jednou někde postahoval skladby se seriálu zaklínač a ty se mi taky docela líbí (ale je to něco jiného). jenom, co mě tak napadá, je třeba tohle, nevýhoda oproti oldfieldovým hodinovkám je ta, že ty skladby jsou krátké a pokud by se nějaká nelíbila, člověk si to musí ošéfovat:

window.shtml

jak jsem psal, že jsem si jednou postahoval ty skladbičky podobného, hlavně instrumentálního ražení, tak jsem si z nich udělal takovej jukebox na km playeru a přidal jsem si tam jenom jednu jedinou další skladbu a to sice sonatine. zajímavé je, že já osobně v ní velmi cítím inspiraci oldfieldem a tak nebude od věci to sem zapíchnut a jako bonus to bude v klipu :-)

watch (klikni pouze pokud ti bylo alespoň 35, nejsi poslanec, mánička nebo feministka :-)

Psal jsi, že posloucháš všechno, tak přihodím můj tip.
Nejlepší relax je pro mne u C418 nebo u Briana Eno(oba ambient music)

Ale není to pro všechny - je to celkem pomalé a.. neumím to popsat, prostě musíš poslechnout nebo znát :)