Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehnal jsem to s kofeinem?

Zdravím. V poslední době na mě vůbec nezabírá kafe, ani energetické nápoje. Necítím po nich žádné povzbuzení, často spíš dokonce větší únavu. Pil jsem tyto věci poměrně často, bohužel i jen tak na chuť, bez potřeby zahnání únavy. Vede z toho nějaká cesta? Mám si dat třeba měsíc úplnou pauzu?

Vyssi davky? Taky si dam kafe klidne pred spanim, kdyz nutne potrebuju nakopnout, davam 500mg kofeinu a po nejaky dobe jeste jednou. A to funguje furt dobre. Treti prisypani je ale uz k nicemu, clovek sice nespi, ale stejne prakticky nefunguje.
Jo a jeste jedna vec, kdyz clovek zdima organismus z posledniho, tak ten organismus musi z neceho taky ject, takze ke kofeinu prisypavat primerene glukozu/fruktozu nebo alespon sacharozu, jinak je sice mozek v +- bdelym stavu, ale telo nefunguje.
A pak to hlavne dospat, nespat jednorazove 48h se da, ale clovek to pak musi nejak dospat, jinak to vycerpani vali pred sebou a to je mnohem vetsi zatez nez ten jednorazovej naraz nespani.