Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehnal jsem to s kofeinem?

Zdravím. V poslední době na mě vůbec nezabírá kafe, ani energetické nápoje. Necítím po nich žádné povzbuzení, často spíš dokonce větší únavu. Pil jsem tyto věci poměrně často, bohužel i jen tak na chuť, bez potřeby zahnání únavy. Vede z toho nějaká cesta? Mám si dat třeba měsíc úplnou pauzu?

Co takhle se vyspat pořádně nebo nabít i jinak energii ? Máš pravidelný spánek ? režim ? Jíš pravidelně nebo piješ dost tekutin ?
Většinou to jsou i takové prkotiny. Někomu zase stačí že pomyslí na něco pozitivního a hned má energie na rozdávání.

Já kafe nikdy moc nemusel. Spíše ho piju jednou za měsíc jen tak pro chuť. A energetické nápoje taky a ty ještě méně. Nikdy mi nepřišlo že to má na mě nějaký účinek. Spíše se mi po kafi dobře spalo :-D

Pauzu :-D příjde mi to legrační. To je jak kdybych řekl že si dám měsíc pauzu od eidamu. Pro mne to je naprosto zbytečné a život se moc nezmění.

Nemáš náhodou nějaký stres v životě ? Nějaká událost která tě poznamenala ? Nebo se ti už tak nějak nechce nic ?

skusil by som na istu dobu to vysadit",zmenit na lepsi ekvivalent,ako su caje,hlavne zeleny,ktory je absolutne bez vedlajsich ucinkov,len cisty a sypany,popripade aj cierny.ale asi je to vsetko o zivotosprave,stresov,ako pisu komentujuci.nieco teda nie je v poriadku,a s toho prameni ta unava.

Vyssi davky? Taky si dam kafe klidne pred spanim, kdyz nutne potrebuju nakopnout, davam 500mg kofeinu a po nejaky dobe jeste jednou. A to funguje furt dobre. Treti prisypani je ale uz k nicemu, clovek sice nespi, ale stejne prakticky nefunguje.
Jo a jeste jedna vec, kdyz clovek zdima organismus z posledniho, tak ten organismus musi z neceho taky ject, takze ke kofeinu prisypavat primerene glukozu/fruktozu nebo alespon sacharozu, jinak je sice mozek v +- bdelym stavu, ale telo nefunguje.
A pak to hlavne dospat, nespat jednorazove 48h se da, ale clovek to pak musi nejak dospat, jinak to vycerpani vali pred sebou a to je mnohem vetsi zatez nez ten jednorazovej naraz nespani.