Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neviem,čo mi je

Ahojte. Pred 4 rokmi som bola v nemocnici s nejakou infekciou organizmu a postupne ked sa mi to stracalo tak som dostala mykozu,dostala som tabletky a odznelo to. Teraz asi posledny rok sa mi ta mykoza vratila asi 2 krat,gynekolog mi dal vaginalne tabletky a odznelo to. Ale teraz uz z toho saliem, mykozu som mala ais pred troma mesiacmi,ktora takisto odznelo a bola som asi pred pol mesiacom mozno ani nie to na kontrolne testy a ze uz ju nemam ze uplne vsetko v poriadku a tak. Ale teraz som zacala mat znova svrbenie a nechce sa mi verit ze ju mam znova. Neviete z coho to moze byt? Pohlavny styk som este nemala a ano mam trochu narusenu imunitu lebo od tej nemocnici sa na mna nalepilo asi vsetky choroby uz a celkom som z toho na nervy a bojim sa co este sa nalepi. Dakujem sa odpoved.

Změnit PH dotyčného prostředí. Kvasinky mají rády teplo a vlhko.
- nosit bavlněné prádlo, které saje pot, častěji (klidně i několikrát denně) ho měnit, snažit se, aby nedošlo k "zapaření"
- vynechat/ velmi omezit sladkosti - buchty, koláče, zákusky, bonbóny, sladké nápoje - různé energetické nápoje, coly, sladké čaje, šťávy, ale i sladké ovoce - banány, sladká jablka, hroznové víno ...
- pít čistou vodu nebo neslazený čaj
- nechodit do sauny, nekoupat se v přírodě, ale ani v bazénu - chlorovaná voda
- nepřehánět to s hygienou - čím častěji a důkladněji se myjete, tím víc narušujete přirozené prostředí (má být kyselé)
- a samozřejmě podporovat imunitu - např. B-komlpex
V Čechách v lékárně bez předpisu prodávají mast např. JENAMAZOL. Zavádí se aplikátorem a za 3 dny je pokoj.