Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pujcit si na auto?

Ahoj,

mám možnost koupit v extremně dobrék stavu auto za cca 80tis.

Je mi 20. u banky mám předschváleno asi 290tis. Mám smlouvu na neuricto a plat cca 20tis a vejs, a jeste nemám osobní a pod. Jsem po skole, delám několik mesicu - smlouva na na neurcito u skoda auto.

Mám Citroen ZX 1992 1.6i předeláno na LPG. Již to ušetřilo mnoho penez, ale mám ho asi rok a půl a za tu dobu s ním mám přes 50tis km. Asi pochopíte že to není uplně nejkomfotnější. Jezdím témer denne minimálně 100km. Chci neco lepšího, ale spořit si na to nebudu. Již jsem měl uver (11tis na prestavbu toho LPG) a jako student jsem to splácel bez problémů.

Auto o které mi jde je BMW E39 530d. S tímot autem mám najeto nekolik tisíc km se super spotřebou a neskutečným komfortem. Ted jsem našel jeden super kus za uvedenou cenu.

Chtěl bych slyšet názor, zda by jste si v mém případě pujčili tech 80 tis na cca ¨24-36mesice se splátkou kolem 2tis, ale s tím že mohu udajne kdykolik zaplatit víc nebo dobu změnit. Přeplátím asi 10tisic. Výhoda u techto uveru je, že při nejhorším mohu auto prodat a zaplatiti vetsinu dluhu. Samozřejmě počítám s ručením asi 11tis (Citroen je na tátu, ale psaný na mě a platím přes 5 tis. na mě asi 8tisíc takže skoro beze změny.

Jen by mě zajímal názor jiných. Vím do čeho jdu. o auto se nejedná. Spíš o finance. Výhodu beru tu, že to lze kdykoli prodat a peníze vrátit.

Citroen by šel na prodej nebo do depozitu a odstavit pod střechu.

Díky, jakub (Mám to v hlavě srovnané co se týče provozu. opravdu s tím nejezdím bokem kolem každé lampy a zatáčkou. Používám to jako normální auto, jen se mi líbí ten akorátní výkon, který se hodí na dálky a komfort. Na tyhle pičovinky jsu tu jiní frajeři.)

[http://zivot.poradna.net/file/view/127-1326499051- bmw-5-e39-520i-7647-jpg]

Nic v zlom, ale ja osobne nepoznam stastneho majitela starsieho BMW. Tych nadavajucich poznam celkom dost. A to som velky fanda tejto znacky (asi pozostatok z detstva) a ked raz budem velky a bohaty kupim si BMW;o).
Pozicaj si od rodicov je to vzdy lepsie ako bezucelovy uver v banke, ktory je najdrahsi zo vsetkych uverov, takze tam neviem co vobec riesis.

Tak já od lidi z okolí vím, že jsou s BMW spokojeni. Ono je dost tezke sehnat neco co bude vypadat, pojede to a nesezere to. Jsem teda spis milovnik benzinu.

Nikdy bych nad koupi BMW neuvazoval. Az nedavno co si ho koupil i nejlepsi kamarad a ja s tim obcas jezdil a vim do sroubu co se na tom delalo. Takze to me predvedcilo

Mat BMW za kazdu cenu je taka cista sedlacina. Chapem ju sam som tak postihnuty, ale BMW nevlastnim. Rozum zatial zvitazil.
Ja zase poznam napriklad chlapika (moj zakaznik), priekupnika so suciastkami, s autami, vlastny autoservis, vrakovisko...proste clovek od fachu.
Isty cas jazdil na dovezenej X5 ako spravny podnikatel. Samozrejme spravne preverenej, ocheckovanej a mechanici sa mu o nu starali. Dnes uz jazdi zase na Renaulte a o ere BMW sa vyjadruje vselijako, vacsinou nepublikovatelne.
Si mlady kup si ho teraz, ked uz budes starsi a budes mat rodinu uz si ho nekupis a budes ako ja...ale ja si ho raz kupim a tiez budem frajer;o).