Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komunikace a mezilidské vztahy

Zdarec. Mám takovou otázku.

Jakou byste mi doporučili literaturu k nastudování argumentaci, schopnosti se přesnějšího vyjadřování, lepšího popisu, jak se "správně" hádat apod.? Myslím něco ve stylu, jako jsou třeba argumentativní fauly nebo knížka Pomalé a rychlé myšlení (kde je to prý dobře všechno vysvětlené, tu jsem zatím nečetl).

Prostě chci doporučit nějaké články, kde bych se dozvěděl věci, jako jsou třeba "argumentativní klamy", jenže nevím, jak se takové věci nazývají. Poradíte? :)

Předem děkuji za odpověď.

Tebe by sa zrejme zišlo absolvovať odborný kurz asertivity,tam sa "naučíš" priamo reagovať v spolupráci so živými luďmi,to je takisto dôležité,nielen čistokrvné čítanie,tam si pod odborným dohladom "live" vyskúšaš priamo reagovať na to,čo spraví Tvoj "protivník",to s čítaným textom nezažiješ a na druhej strane často takýto kurz naučí viac než niekolko prečítaných príručiek/kníh/návodov...

Otázka je jestli ti dva potom opravdu řeší nějaký problém nebo se jen hádají jak blbci.
Kolikrát lidi řeší největší blbosti jen protože ..... .vlastně ani neví proč.

Třeba náš šéf automaticky na názory říká "NE" . Možná si to sám neuvědomuje, ale říká to opravdu pořád. I když máme pravdu i když se nebavíme o něčem o čem je třeba vůbec diskutovat. Vždycky reaguje něčím na naše názory, ale před tu větu dá nějaké slovo/slova jakože nemáme pravdu. I když něco konstatuji tak odpovídá tím stylem že nemám pravdu.

Lidi opravdu si neuvědomují potom co je vlastně problém který se má řešít a co je vlastně důležité. Potom už se jen opravdu hádají jak pitomci a prosazují něco co vlastně není třeba ani prosadit.

Ale pokud váš šéf automaticky nesouhlasí s tím co mu říkáte, tak se toho dá využít. Napadlo mne, jak jsme měli dávat návrhy co by měla umět nová tiskárna, kterou nám chtějí šéfové koupit, tak jsem prohodil, že v minulém zaměstnání jsme měli tiskárnu co sama obracela listy, když měla tisknout oboustranně a že to bylo šikovné, ale teď je to zbytečné protože to nevyužijeme a šéf se toho chopil a prosadil to:-D:beer: