Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měření dioptrií v nákupních střediscích?

Jak přesné/vhodné a bezpečné je nechat si změřit počet dioptrií na každé oko ne u očního lékaře ale v takových těch brýlových obchodech co jsou ve velkých nákupních střediscích (shopping malls)?

Mají ty přístroje na měření přesné a bezpečné? Má s tím někdo zkušenosti?

Jak už píše helemese.Na orientační informaci je to určitě dost spolehlivé,oni ti optici to berou většinou dost seriozně a nehádají.Ale brýle bych si stejně nechal předepsat od očního lékaře,protože ten může najít i další oční vady nebo problémy,které v optice nehledají a neměří.

Mám zkušenosti značné. To, na co MUDr nepřišla ani po opakovaných stížnostech mi optometrista vyřešil během dvaceti minut. Ale jako všechno, je to o lidech, takže nelze zevšeobecňovat. Mám už několik let "svoji" prodejnu, kde jsem naprosto spokojen a k lékaři nechodím vůbec.