Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Založení firmy s partnerem

Jsem mladá praktická lékařka, můj přítel také. Mému příteli se naskytla možnost koupit hezky zavedenou ordinaci. Vzhledem k tomu, že jsme oba ve stejném oboru jsem chtěla mít ordinaci dohromady, dala bych polovinu peněz, ale partner odmítá. Mám pocit, že mi nedůvěřuje, on argumentuje tím samým o mně-že si ho tak chci zaháčkovat. Navíc ted rok a půl jsem upsaná v jiné ordinaci, tím partner také argumentuje…že bude ze začátku makat sám. Můžu poprosit o Váš názor? Velmi děkuji.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Najlepsie je uplne zabudnut na to, ze ste partneri a vyhnut sa kecom kto komu nedoveruje. Normalne j…
fleg 05.12.2016 16:13
fleg
Flegu, tady ale musíš rozlišit ještě další úhel pohledu. Podnikáme jako partneři, "nespojení" společ…
L-Core 05.12.2016 18:26
L-Core
L-Core: Ano, drsné to je. Jak jsem psala, jsem z mobitější rodiny, a říkala jsem si, že v budoucnu d…
lekarka 05.12.2016 22:43
lekarka
A v čem je problém, aby tu smlouvu neuzavíral s bankou, ale např. s tvými rodiči ? Mohou tam být niž… nový
Araneus84 06.12.2016 09:32
Araneus84
Rodicum by nic splacet nemusel. To by byla moje půlka ( s.r.o. by bylo na 2 majitele 50/50 ) a z výd… poslední
lekarka 06.12.2016 15:46
lekarka

Najlepsie je uplne zabudnut na to, ze ste partneri a vyhnut sa kecom kto komu nedoveruje.
Normalne je, ze ked kupujete nieco spolu na podnikanie a obaja v tom objekte budete podnikat mate mat na to zalozenu spolocnost (ktorej bude patrit nehnutelnost), kde bude mat kazdu 50% podiel,
To nie je o dovere, toto je standard, pokial partner nechce tak problem je na jeho strane, nie na tvojej.
Ziadne hackovanie v tom nie, ak sa rozidete tak bud budete dalej podnikat v spolocnom podniku, priestoroch alebo ten kto tam zostane odkupi od partnera jeho podiel.
Opat naproste standardny postup, bez nejakych emocii.
Tu nie je velmi co riesit, znacim teda ako riesene.

Flegu, tady ale musíš rozlišit ještě další úhel pohledu. Podnikáme jako partneři, "nespojení" společníci. Podnikáme jako milenci, manželé, lidi, co spolu chodí. Je v tom ohromný neformální rozdíl.

Pokud člověk, se kterým chodím/žiju na hromádce 7 let, se mnou NECHCE mít společnou firmu, která (její založení) stojí minimálně stovky tisíc, spíše nějaké to mega - pak je něco špatně. Do takové firmy nemá vůbec smysl lézt. A je velkým dilematem, zda má smysl pokračovat v takovém "nedůvěryhodném" vztahu. Je mi jasné, že takový můj názor zní pro tazatelku velmi drsně. Nezní, je - protože je to pohled zvenčí, nezatížený sedmiletou historií.

Zakládal jsem několik firem/sdružení, kdy se společníci porvali ještě předtím, než došlo k podpisu společenské smlouvy :-)

L-Core: Ano, drsné to je. Jak jsem psala, jsem z mobitější rodiny, a říkala jsem si, že v budoucnu dám z kapsy např. polovinu ceny nemovitosti a zbytek budeme splácet dohromady-ideálně ze společné ordinace….ale takhle? To já zaplatím půlku a on si bude brát na druhou hypotéku sám? Asi mi nezbude jiná možnost…a mít jistě předmanželskou smlouvu, ve které bude, že nebude-li splácet , nemůže jít banka po mně ( snad to takhle sepsat jde). Jsem z toho vážně smutná :-(

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru