Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průměr na střední školy

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli bych se s mým průměrem na zákládce mohl dostat na průmyslovku obor IT.
1. pol. 8. třídy - 1.7 průměr, 2. pol. 8 třídy - 2.0 průměr, 1. pol. 9. třídy - 1.7 průměr. Budu rád za všechny rady.

Průměr o ničem nevypovídá a na většině škol naštěstí není tak důležitý. Důležité je udělat přijímačky. Já jsem jasný příklad pro to, že to jde. Na základce jsem měla trojky, přesto jsem se hlásila na nejlepší gymnázium v kraji. Kdekdo si ťukal na čelo, ale já jsem to prostě chtěla. Je fakt, že jsem kvůli tomu šla do 9. třídy a celý rok se připravovala jen na přijímačky, ale uspěla jsem a výborně. Maturita byla taky celkem průšvih, přesto jsem se následně dostala na několik vysokých škol. A došla až ke státnicím, na které jsem pak bohužel pro syndrom vyhoření nešla, ale jak je vidět, když se člověk rozhodne, fakt je jedno jaký máte průměr, známky a co si o vás myslí vyučující. Chtít to a jít si za tím. Takže doporučuju neřešit průměr, zjistit si z čeho se dělají přijímačky, pilně se připravovat a je to. Na všechno ostatní kašlat a nenechat se odradit.