Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průměr na střední školy

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli bych se s mým průměrem na zákládce mohl dostat na průmyslovku obor IT.
1. pol. 8. třídy - 1.7 průměr, 2. pol. 8 třídy - 2.0 průměr, 1. pol. 9. třídy - 1.7 průměr. Budu rád za všechny rady.

Průměr o ničem nevypovídá a na většině škol naštěstí není tak důležitý. Důležité je udělat přijímačky. Já jsem jasný příklad pro to, že to jde. Na základce jsem měla trojky, přesto jsem se hlásila na nejlepší gymnázium v kraji. Kdekdo si ťukal na čelo, ale já jsem to prostě chtěla. Je fakt, že jsem kvůli tomu šla do 9. třídy a celý rok se připravovala jen na přijímačky, ale uspěla jsem a výborně. Maturita byla taky celkem průšvih, přesto jsem se následně dostala na několik vysokých škol. A došla až ke státnicím, na které jsem pak bohužel pro syndrom vyhoření nešla, ale jak je vidět, když se člověk rozhodne, fakt je jedno jaký máte průměr, známky a co si o vás myslí vyučující. Chtít to a jít si za tím. Takže doporučuju neřešit průměr, zjistit si z čeho se dělají přijímačky, pilně se připravovat a je to. Na všechno ostatní kašlat a nenechat se odradit.

Každá SŠ musí do konce ledna dát na své www kritéria pro přijetí. Koukni na www příslušné školy a uvidíš. Pro srovnání koukni taky na výsledky přijímacího řízení předchozích let. Odhadni jak bys asi udělal přijímačky a zbytek dopočítej dle kriterii, výsledek porovnej s předchozími léty. Jako orientační vodítko by to mohlo postačit. Jen se nenadhodnocuj.

Já tomu vtipu věřím. Čím víc toho znám a vím, tím víc zjišťuju, kolik toho ještě neznám a neumím. A čím dýl žiju, tím víc omylů doktorů už jsem viděl, i těch vcelku fatálních.

No ale je fakt, že udělat medicínu bude asi trochu jiný kafe, než prolézt strojárnu.