Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem (Ne)Profesionální muzikant

Dobrý den přátelé,
Je mi 15 let a hraji 9 let na housle. Jsem si jistý, že bych chtěl být profesionálním muzikantem. Ovšem (to jest ten problém) chodím na gymnázium. Proto bych se rád zeptal, jestli se dá tvrdým tréninkem dostat na úroveň studentů konzervatoře a třeba se takto dostat na JAMU a (teoreticky) později se stát členem filharmonického orchestru. Má cenu se snažit ?
Děkuji předem za rady a tipy, které mi dáte,
díky Dmitrij

PS : Omlouvám se za chyby, každý občas chybuje :)

loading...

Má cenu se snažit ?

kdo nic nezkusí, nic nezkazí. kdybych ti měl vyprávět, co já všechno zkurvil, tak tady budem do rána.

zdeněk ti myslím radí dobře- nech se někým proklepnout.

má práce je založena na oku a uchu (nejsem muzikant)- takže jako nováček jsem byl totálně v piheli. dneska to dělám citem, ne co mi řekne přístroj. jestli se má talent projevit, měl by mět dobrýho učitele.

edit// z odkazu:

Talentová zkouška se skládá ze dvou částí:
1. Hlavní obor – hra na housle
Stupnice, akordy:
2 durové a 2 mollové stupnice + akordy (všechny obraty)
1 durová stupnice v oktávách, sextách a terciích
Etudy: 3 etudy kontrastního charakteru ( např. Mazas, Kreutzer ) - všechny zpaměti (hra
zpaměti je podmínkou)
Přednes: 1. nebo 3. věta z koncertu (nejlépe výběr z koncertů - Ch. de Beriot, J. B. Viotti, R.
Kreutzer, P. Rode, L. Spohr) - nedoporučuje se W. A. Mozart
Improvizace lidové písně

vybral bych si na just mozarta, jsem prostě takovej. a jak ty?

pérovat... ty by sis ho asi obhájil. znova upozorňuju, že mé "absolutní" ucho sluch je totálně neschopné obsluhovat jakýkoliv hudební nástroj, odpoví idiotovi u nás v práci (a že jich najdeš) na blbou otázku, že by to chtěl naprosto přesně---
chci přesný pevný bod (to zbystří každý geodet)
otočíš se do davu s větou: zastavte planetu (to se geodet žulí) jde se měřit.
a když jsem v milosrdné náladě, tak mu řeknu, že počítám v tom krámu, co tu máme i se zakřiveností planety

a stejně si to udělám po svém. to je asi talent paličatosti, ale proč to nezkusit?