Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký lékařský teploměr?

Zdravím,
dotaz asi jasný. Chtěl bych koupit nějaký pořádný a přesný teploměr. Dost možná bezkontaktní. Ne pro děti, normálně pro měření teploty u dospělých.
Zaujal mě tento, i když cena je opravdu vysoká. Ale u ostatních produktů mě matou rozporuplné recenze zákazníků.
nokia-thermo-d4981700.htm
Nemáte nějaké doporučení z vlastní zkušenosti?
Díky

Pokud chceš mít přesnej teploměr, tak někde sehnat rtuťový. Ptej se po příbuzných a známých, koupit se běžně nedá. Cokoliv elektronickýho zavání nejistotou měření, pokud to neprochází pravidelnou kalibrací, jakože téměř všechny elektronický teploměry v domácnosti neprochází (kde to nechat překalibrovat, co za to a vzpomenout si na to každoročně).

Spíš bych si dovolil otázku, k čemu mít doma teploměr v takové cenové relaci. Mám nějaký úplně obyčejný digitální za pár desetikorun s odchylkou do 0,1 stupně a starý rtuťový. Teploměr je orientační záležitost, když se cítím dobře, nemám potřebu si měřit teplotu, když mi je špatně, jde mi o to vědět, jestli mám 37, nebo 40. Nepotřebuju nutně vědět, jestli je to 37,5498, nebo 37,5499 a už vůbec nepotřebuju, aby tak jednoduché zařízení, jako je teploměr, mělo wifi, bluetooth, spojilo se s telefonem, mělo paměť až na 8 lidí a radilo mi, co si mám vzít za léky. K čemu? To se mám měřit pětkrát denně celý rok a dělat si z toho graf?

Tak napr. mne ked je spatne tak uz nepotrebujem vediet teplotu, lebo uz viem ze mi je spatne ;) :D

Ale ok treba mat nieco doma zhruba a pri 40 to riesit to uz potom zacina ist o drzku. 37.cosi je uplne fuk, presnost je nepodstatna, telo nie su atomove hodiny. Odchylka od "idealnej" teploty neznamena zo zdravotneho hladiska nic.

Teploměr uznávám zásadně rtuťový. Doma jich naštěstí několik máme a nevyhodíme, i kdyby se celá eu stavěla na hlavu.

Manželka teď byla delší dobu v nemocnici, bezkontaktním pípáčem jí sestra změřila 36,6, bezprostředně na to rtuťák (donesli jsem jí ho z domu, protože v nemocnici se prý nesmí používat) 38,1. Vyžádala si tedy další teploměr, sehnali jí z dětského nějaký digitální, ten ukazoval +/- 0,1°C totéž co rtuťák. Neznám typ, neznám cenu, v tom neporadím. Když si pod pazuchu vrazím 4 Hg teploměry co máme doma, ukazujou na desetinu stupně stejně.

Cosi za dvaapůl tisíce, to bych musel spadnout z višně, abych si to pořizoval. Poptej se po rodině (rodiče, prarodiče), třeba ti někdo rtuťáka podaruje.

Ošetřující lékař v nemocnici mi offrecord prozradil, že ty moderní bezkontaktní vynálezy opravdu stojí za 3,14ču, jenže předpisy, ekoteroristi a kdoví kdo Hg zakazují…

Problem neni v nejakych zakazoch HG. Problem je v tom ze to nevedia pouzivat alebo/a ze vyrobca je dement, alebo obe veci naraz. EU by uz mala konecne zacat asi zakazovat vyrobcov alebo mozno pol zemegule :D
Inac kludne sa da pouzivat aj elektronicky pod pazuchu. Ak to je navrhnute spravne tak to musi byt presne, nevidim v tom problem.