Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký lékařský teploměr?

Zdravím,
dotaz asi jasný. Chtěl bych koupit nějaký pořádný a přesný teploměr. Dost možná bezkontaktní. Ne pro děti, normálně pro měření teploty u dospělých.
Zaujal mě tento, i když cena je opravdu vysoká. Ale u ostatních produktů mě matou rozporuplné recenze zákazníků.
nokia-thermo-d4981700.htm
Nemáte nějaké doporučení z vlastní zkušenosti?
Díky

Teploměr uznávám zásadně rtuťový. Doma jich naštěstí několik máme a nevyhodíme, i kdyby se celá eu stavěla na hlavu.

Manželka teď byla delší dobu v nemocnici, bezkontaktním pípáčem jí sestra změřila 36,6, bezprostředně na to rtuťák (donesli jsem jí ho z domu, protože v nemocnici se prý nesmí používat) 38,1. Vyžádala si tedy další teploměr, sehnali jí z dětského nějaký digitální, ten ukazoval +/- 0,1°C totéž co rtuťák. Neznám typ, neznám cenu, v tom neporadím. Když si pod pazuchu vrazím 4 Hg teploměry co máme doma, ukazujou na desetinu stupně stejně.

Cosi za dvaapůl tisíce, to bych musel spadnout z višně, abych si to pořizoval. Poptej se po rodině (rodiče, prarodiče), třeba ti někdo rtuťáka podaruje.

Ošetřující lékař v nemocnici mi offrecord prozradil, že ty moderní bezkontaktní vynálezy opravdu stojí za 3,14ču, jenže předpisy, ekoteroristi a kdoví kdo Hg zakazují…

Problem neni v nejakych zakazoch HG. Problem je v tom ze to nevedia pouzivat alebo/a ze vyrobca je dement, alebo obe veci naraz. EU by uz mala konecne zacat asi zakazovat vyrobcov alebo mozno pol zemegule :D
Inac kludne sa da pouzivat aj elektronicky pod pazuchu. Ak to je navrhnute spravne tak to musi byt presne, nevidim v tom problem.