Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Štípance z chorvátska.

Nazdar ludia, prosím vás som už 3. Deň v chorvátsku a vždy večer ma nieco doštípe. Už mám pupákové celé telo, neviete čo by to mohlo byť? Na nete som to hladal a tam písali že buď sú to ploštice komáre alebo nejaké mušky. Priložím sem fotku ktorú dúfam budete môcť otvoriť. Lcdr
Ďakujem za každú reakciu a ak ste sa s týmto stretli tak ako ste to liečili?

Tak toto je vážne v pr*** mam štipance dokonca aj na tváry a ak mi po nej chodili tieto potvory tak to už je iný extrém... ale ak sa nemýlim tak to je ploštica alebo bedbug a tie vraj vyliezajú len po tme. Ale keď som sa v noci zobudil na desné svrbenie a štipnutie tak som vážne nič nevidel. Neviem aké su rýchle ale myslel som že to budú komáre. Je niečo na tie štípance? Na zahojenie

Ano, krmí se v noci. Ale vidět hned po rozsvícení je můžete. Prohledejte postel. Případně prostě nechte svítit. :-)
Na komáry to nevypadá už podle množství stop na tak malé ploše - pokud dobře počítám, máte jich tam cca 13 a to by muselo být komáří komando.
"Léčba" je jako u jiného poštípání hmyzem - nejsnazší bude sehnat led, v lékárně na to mají i mast (ta s Hydrokortisonem zabere a stojí pár €).

No dobre.. je to vyriešené, jedna domáca mi povedala že to je z Thaumetopoea pityocampa co je husenica ktora zije na boroviciach, presne nad dekou ktoru som si tam nechával večer do rána. Vďaka každému čo sa mi snažil pomôcť :-)