Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Budoucnost, strach, opravdu to chci?

Je mi 26 let. Jsem zaměstnaná, vydělávám 17tis měsíčně a nastupuju dálkově na vysokou školu. Psychicky jsem lehce nevyrovnaná - užívám prášky. Bydlím u rodičů a mám partnera s nímž se právě budu stěhovat do společného bydlení. Vnitřně mám pocit - a to je to co nedokážu pojmenovat - zřejmě je to strach do toho jít, nebo možná jen nejistota. Každopádně kvůli sestře jsem si půjčila v bance peníze, které sice splácí ona, ale já jsem z toho nervózní. S penězi nevcházím a nevím proč. Pořád mám pocit, že mi nic nezůstává. Taky vím, že rodiče mého přítele zrovna moc rádi nemají. Asi mam strach abych neudělala chybu. Jak si tohle mám ujasnit? Prosím o radu...

Nikdy jsem nepochopil jak mladý člověk co vydělává, bydlí u rodičů a nevychází s penězi. Samozřejmě něco jiného to je když má člověk dítě, hypotéku... A přitom to zas tak těžké není. Stačí si jen spočítat nutné výdaje a s tím zbytkem rozumně vyházet a nekupovat si blbosti hned po výplatě, telefon na splátky, televizi apod.

Když nevycházíš se 17 tisíci měsíčně,asi moc a nekontrolovaně utrácíš a neřešíš kolik a za co.Doporučuji založit v bance 2 účty,jeden hlavní a druhý spořící,na který trvalým příkazem převádět část došlé výplaty,např.30%.Z toho zpět čerpat jen v nutném případě,ale to už si asi rozmyslíš,proč zbytek peněz došel a jestli další výdaje jsou opravdu nutné a nákup třeba nepočká do příští výplaty.Za pár dní možná zjistíš,že to kupovat vlastně vůbec nepotřebuješ.Účty se vším zdarma má třeba Fio,Airbank i jiné.Airbank má dokonce i úrok 1% ze všech spravovaných peněz,2 platební karty zdarma a účtů kolik chceš.A přítele informovat,že se nemusí hned všechno utratit a je třeba myslet na budoucnost,kdy budou peníze třeba.Alespoň hned poznáš,jak se mu to líbí a co plánuje on.