Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dá se platit dyško kartou?

když jsem v resturaci, je možné při placení kartou zaplatit navíc i dyško? jak to pak vypadá? dostane se na účtenku? jak to pak vypadá? nebo je vidět na terminálu konečná částka? jak pak daný číšník si vezme to správné dýškoa tedy se pozná které dýško patří kterému číšníkovi?

záleží i na terminálu nebo softwaru a tak. já platím většinou bezkontaktně nebo hotově, takže to nějak extra nesleduju. ale vždycky tam ta možnost bývala. typicky třeba v restauraci. většinou tam byla ještě kolonka na tip, případně se dá prostě zaokrouhlit ta celková částka, která se tam natáhne. s těma číšníkama jsem to úplně nepochopil. na druhou stranu je možný, že když to zaplatíš kartou, tak si to vezme majitel nebo provozní. takže pokud to chceš dát obsluze, tak tipy holt hotově...