Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cestovanie USA - krach Berlin Airlains

Pozdravujem všetkých..o pár dní cestujem do USA..predpokladám návrat niekedy v polovici októbra (říjen)..predplatené letenky cez Berlin Airlines..i stalo sa že spoločnosť nedávno vyhlásila krach (keď odstúpil hlavný sponzor z Dubaja)..Merkelova zadotovala a údajne na tri mesiace má byť všetko v pohode..ale akosi sa obávam, či sa nemôže stať, že zrazu ostanem visieť pri odchode niekde na letisku v NY..rád by poznal Váš názor, prípadne rady ako a načo sa pripraviť..mimochodom - firma nechce vrátiť storno čiastku pretože let zatiaľ nie je zrušený (overené telefonicky)..vďaka

Stat sa moze vsetko.
Ked letia tak let, nevidim dovod nieco stornovat.
P.S. ale ked sa mam stavit tak v polovici oktobra uz s air berlin letiet nebudes, ale bud to prebere niekto iny, alebo si kupis letenku inde a tu z air berlin ti nikto nepreplati, mozes sa postavit do fromnty veritelov, na koniec.

Vďaka za info aj podporu..do usa sme došli podľa plánu..na krátkej trase (Krakow-Berlin) si ale musíte občerstvenie v lietadle zaplatiť..prestup v Berlíne znamenal zdržanie asi 2 hodinky, pokým sa nenaplnilo veľké jumbo (Airbas 320)..a osobnú kontrolu oblečenia a príručnej batožiny s chichúňajúcimi škodoradostnými colníkmi pri otvorených dverách priestoru pred zrakmi ostatných cestujúcich..stery samozrejme zamerané na drogy..ale pohľad na ich sklamanie, keď zistili, že z notebooku "nešňupem", stál za to..asi preto mi zapotrošili pracku z opaska..no a cesta druhou triedou bol pre mňa osobne neskutočný zážitok..7 hodín sedieť v úzkom priestore so 400 spolucestujúcimi je vážne bomba..ale stevardky - klobúk dole..milé, ochotné..a aj tá chémia čo nám servírovali sa celkom dala zjesť..no a uvidíme o 3 týždne čo a ako dopadne..dám vedieť..