Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem před křižovatkou jen značka hlavní silnice, kde je druhý konec?

Když jsem před křižovatkou a je tam pouze značka hlavní silnice (žlutý čtverec@45°) a chybí značka o tvaru křižovatka, tak jak zjistím kudy vede hlavní ? Nebo jak detektiv se musím podívat na zbylé ramena křižvakty a najít na nich značky Dej přednost a Hlavní silnice a zjistit, druhé rameno hlavní? Někdy dokonce ani vidět není...
Křižovatky, kde je jen jedno rameno hlavní přeci neexistují (jsou právě 2 vždy).

no samozřejmě, snad si nemyslíš, že na všech místech, kde je jen ten žlutý čtverec samotný, někdo odcizil dodatkovou tabulku??? Pamatuju si to z první třídy základky, že žlutý čtverec stojící na špičce znamená "jedeš po hlavní" a řekla bych, že se od tý doby nic nezměnilo za těch cca 40let... A pokud hlavní odbočuje, tak tam je ta dodatková tabulka s náčrtem křižovatky, abys vzal na vědomí, že pokud pojedeš rovně, tak opouštíš hlavní.

Mám ještě podobný dotaz: jak je to, když při přijíždění na křižovatku vidím ve svém směru pouze zančku dej přednost (tedy bez dodatkové značky tvar křižovatky). Jaký je pak tvar křižovatky?