Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výlet do Alp vlastním autem

Ahoj. Letos na Silvestra plánujeme se svojí novopečenou ženou a 6 kamarády lyžovačku na Kronplatzu v Itálii. Doprava do hotelu je vlastní, pojedeme našim autem - Škoda Rapid 2013, 1.3 TSI - ve čtyřech. Chci se zeptat zkušenějších, na co bych si měl dát pozor, na co se připravit, co nezapoměnout popř. jiné životní zkušenosti. Momentálně se auto jeví dle zvuku v dobré kondici, má najeto 102 tis. km, čepy OK, silentbloky OK, nové brzdové destičky, nový olej, v garáži čekaj právě koupený zimáky, řetězy do sněhu mám (ještě se je naučím nasazovat nanečisto), teď v řijnu nebo v listopadu dám auto to autorizovaného servisu, protože po 4 letech je zdarma prohlídka a doladíme případné nedostatky, lyže a snowboard plánuju dát do rakve, kterou si půjčíme, ližiny na střechu koupím -
použité nejlíp. Všichni jsme lepší nebo průměrní lyžaři, tím chci říct, že mužská část naší party máme certifikaci pro instruktora lyžování, naše partnerky už lyžovaly několikrát. Výbavu máme každej vlastní. Pokud má někdo nějakou zkušenost nebo dobrou radu ohledně auta či výletu, budu rád za jakoukoliv informaci. Děkuji

Auto vypadá připravené OK. Je docela nové, problém by být neměl.

Před jízdou bych ještě zkontroloval gumy (budou chtít fouknout víc, když to pojede takhle naložené - já mám třeba vzadu předepsáno běžně 2.1 a při takovémhle naložení 2.7)

Nevím, jak je na tom Rapid s brzdami, to auto neznám. Nicméně asi by nebylo od věci, pokud se pojede nějaký dlouhý krpál cestou dolu občas zastavit a nechat brzdy vychladnout. Když bude auto takhle naložené, bude to na brzdy záhul i když bude zima. A brzdit motorem.

Jinak pozor, některé silnice v Alpách jsou v zimě zavřené (např. Grossglochner strasse).

Jinak jel bych po dálnici, Rakouská známka není tak drahá, aby stálo za to objíždět.

Šťastnou cestu.