Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem modus operandi doručování ČESKÉ POŠTY ?

♦ Stala se mi zvláštní věc: Viděl jsem auto české pošty, jak zastavilo u domu a zvonilo, nejspíš chtěl doručit balík (to si domýšlím), avšak jsem tam nešel, tudíž si řidič asi myslel, že nejsme doma (to si domýšlím). Ovšem v schránce nezanechal žádný vzkaz ani samotný balí(če)k.
♦ Otázka tedy je, proč takhle postupoval. Nebo je možné snad, aby balík měl nastavený některý tento příznak ?:
- zkusit doručit další den (oproti standardnímu zanechání lístku v schránce)
- při nezastižení vrátit odesilateli

Nabízí se otázka, proč když vidíte pošťáka který vám něco nese děláte, že nejste doma.

Nicméně, balíček do schránky asi těžko narve. U nás je to tak, že pokud nestihnu zásilku převzít, tak výzvu o uložení mi přinese pošťačka druhý den. Tedy pokud se jedná o větší balík, který rozváží někdo jiný než klasická doručovatelka.

V Praze 10 nemají řidiči balíkové pošty klíče od domu, nemají se jak dostat ke schránce. Oznámení o uložení
zásilky nosí až druhý den listonoška, která klíč od vchodu má. Možná, že je to podobně zařízeno i u Vás.

Poznámka:
Já už se také nesnažím dojít dolů, ze zkušenosti vím, že to nestihnu. U nás totiž řidič jenom zazvoní (někdy ani to ne)
a hned odjíždí. Funguje až opakované doručení. V takovém případě řidič počká, než sjedu dolů a zásilku převezmu.

upřesnění:
1. Například jsem zrovna indisponovaný nebo nepřipravený a nemohu chodit (ať si pod tím představí kdo chce). A nebavil jsem se. Normálně, když jsem online, tak jsem do 20s u dveří a stihnu to, řidiči dodávek nehrajou u nás hru na "prozváněnou-odjížděnou".
2. U nás je to tak, že výzvu o uložení mám ve schránce hned. Proto se ptám - stalo se něco neobvyklého. Uvídím co zítra, třeba změnili strategii a dělají to jako u vás, že oznámení do schránky dávají až druhý den. Ale nechápu proč by to dělali? Budou tak mít extra zajíždění druhý den jen kvůli lístečku (a nebo + i zásilky-pak by se jim i hromadily balíky v autě). Můžeš vysvětlit tuto jejich pražskou strategii, pokud ji znáš?
3. Lísteček je vytištěn na tiskárně, takhle se to možná dělalo v roce 1919-1995.
4. Proč by potřeboval klíč od domu? Do schránky přece dosáhne, přes plot, jako tam normálně pošťáci hážou dopisy.

U nás to probíhá obráceně...vidím auto pošty, raduju se, čekám balík, auto zastavuje, jdu mu naproti, než seběhnu dolů, auto je už v trapu, ve schránce výzva k vyzvednutí balíku na poště !!!

Když se zadaří a odchytnu je na zpáteční cestě, ještě jsou nasraný, že po nich ten balík chci . Nerozumím tomu, ale to je realita.
To samý nasrání mě chytá, když nefunguje tisk účtenky za spotřebu vody, takže dostanete složenku, jenže ta zasraná složenka od Aqua se prostě nedá zaplatit kartou, prostě NE !!! Takže ještě 25 kč za složenku, to je mazec...