Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvedla mě - líbala se s jiným klukem - chci udržet vztah

Ahoj,

stala se mi dost nepříjemná věc. Mám holku, se kterou jsem přes 2 roky ve vztahu. Máme v plánu jít teď spolu studovat výšku a prostě "chceme spolu žít". Ovšem teď na zábavě se mi stala dost nemilá věc. Já jsem na ní nebyl a ona tam dost pila s ostatníma kamarádkama, načež se pak několikrát líbala s jedním týpkem. Nikdy nic takového neudělala a byla dost pod parou (sama se mi hned, jak mě uviděla, přiznala a dost ji to vzalo - lituje toho). Jinak jsme se nikdy nepodvedli.

Vztah chci zachovat a chci si udržet klidnou hlavu. Ovšem nejde o to, že bych byl naštvaný, protože to vymizí. Jen jsem k ní ztratil důvěru a víru v to, že jsem ji mohl věřit, že mě nepodvede, a že nebude s jiným za mými zády. Moc nevím, co teď dělat. Odpustit jí to asi nikdy neodpustím (za podmínky, že spolu budeme nadále, v což doufám), ale chci zas náš vztah vrátit do starých kolejí. Chci, abych jí zas mohl věřit a důvěřovat, chci, aby to zas byla moje přítelkyně. Co byste radili pro "znovuobnovení" důvěry?

Věřím jí v tom, že to "nechtěla" udělat, a že byla dost pod parou. Jen nevím, jak se mám teď chovat. Nechci s ní teď mluvit, objímat ji, dávat jí pusy... cítím se jako zrazený. Ovšem kdybych se takto choval, náš vztah končí.

Napadlo mě, že bychom se mohli domluvit na nějakých širších pravidlech (třeba že bychom nemohli pit jeden bez druhého apod.), ovšem nevím, jaké to může mít budoucí následky. Chci s ní prostě o tom mluvit, normálně se bavit a chci, aby když ji obejmu či jí dám pusu, zase cítil to, co dřív.

Dále se chci pomstít tomu týpkovi, co ji líbal. Ovšem je problém v tom, že žijeme v právním státě, takže to ručně asi moc vyřídit nepůjde... Napadá Vás jiná pomsta? To by mi asi ulevilo nejvíc.

Vím, že to není asi nejlíp sepsané, ale snažil jsem se to nějak sepsat, mám toho plnou hlavu a nedokážu na nic myslet, pracovat, učit se. A hlavně ji nechci ztratit (ale také nechci byt "podpantoflák").

Co byste mi radili? Jak postupovat? Jak si znovu rychleji "vypěstovat" důvěru a víru v ní? Mám se nějak pomstít tomu týpkovi? Jak?

Předem děkuji za všechny názory, rád je s Vámi prodiskutuji. Chci přijít na co nejlepší řešení, jak zachovat náš vztah. A "jen tak" jí odpustit nedokážu.

loading...

Povedzte mi, Kefalín, čo si představujete pod takými slovami „jsem přes 2 roky ve vztahu“?
Bydlíte spolu? Máte společný majetek? Máš na ni papíry? Čekáte spolu potomka?

Pusť to z hlavy a nech to plavat. IMHO jste oba ve věku, kdy si životní partnery teprve vybíráte, možná se za půl roku rozejdete kvůli něčemu jinému. A pokud teď budeš zbytečně dělat dusno kvůli pár pusám, tak ten rozchod můžeš vyvolat.

Zatím každý bydlíme u rodičů, ale za půl roku jsme se chtěli sestěhovat na výšce. No spíše téměř za rok.

Říkám, že jí to prostě odpustím, i když nezapomenu, ale bude to dobré. Jen mě nejvíc štve ten hajzl, chci proti němu nějak zakročit, ale nevím, jak.

Chápu, na co narážíte. Ano, je vina na obou stranách, to jistě a nepopírám to. Stále ale ona je přítelkyně, se kterou chci být a nestáhnu na ni ruku. A on je pro mě jen kus odpadu. Asi nevíte, co by se dalo vůči němu udělat, že?

No zcela ne. Jak psal zde jiný kolega pod tebou, jistotu nemá člověk nikdy. Co se ale dá, je to, že se dá hodně snížit pravděpodobnost. Pokud mi spadne letadle, taky to zanalizuji, zjistím, co bylo blbě, co se má udělat jinak a do budoucna mám větší jistotu, že zůstane na nebi. Nebo ne? :)

Váš komentář nechápu.

Kdyby ji neolizoval, tak ho třeba s kámoškama pomluví, že je teplej.

Já se upnul na to, že on je padouch, to ano. Ale ne na to, že ona je oběť, ona za to může stejně tak. Jen je rozdíl v tom, že na ni nestáhnu ruku, jeden úlet mi za ten vztah nestojí a chci to s ní nějak ustát. Zatímco nevím, proč bych měl byt milý na něj. Kdyby mělo byt po mém, vezmu teleskopák a jdu. To ovšem nejde, že.

Ty toužíš jen po jednom - zahojit si svoje ego, který utrpělo, když ti holka zahnula s jiným. Problém je však tvoje holka, ne ten borec. Kdyby to nebyl on, tak by to mohl být jinej. Můžeš postupně zmydlit celou dědinu, jen tak pro výstrahu, aby to náhodou na tu tvoji nezkoušeli.
Vychladni a nehledej řešení hodný svalnatých vypatlanců.

Dále se chci pomstít tomu týpkovi, co ji líbal. Ovšem je problém v tom, že žijeme v právním státě, takže to ručně asi moc vyřídit nepůjde... Napadá Vás jiná pomsta? To by mi asi ulevilo nejvíc.

Pomsta? A kvůli čemu? Pokud se mu například dívka podbízela, proč by se nelíbal?

Odpustit jí to asi nikdy neodpustím

No, tipuji podle toho, že budeš žárlivec (a jedno, zda oprávněný či ne). Každopádně tím na 100%(!) vztah zabiješ.

Hoď to za hlavu. Copak ty nekoukáš jiným holkám na prsa a zadky? Na porno? Kdybys byl věřící, věděl bys, že už i to je proti "nesesmilníš" či "nepožádáš manželky bližního svého", že vlastně zahýbáš virtuálně. Možná na tohle věřící ani být nemusíš, pochopit se to dá :)

Nepodbízela, bohužel se prý "jen chytla".

Jak jsem již psal, odpustit jí to odpustím, ale nezapomenu. Máte pravdu, ano, jsem žárlivec, ale (snad) v jistých mezích. Možná to překračuju, třeba... Třeba je chyba i ve mně samotném. Neříká, že ne.

Jinak k tomu nesesmilníš... Omlouvám se, ale toto mi přijde jako blbost. Snad každý normální jedinec, jak kluk, tak holka, se podívá na zadek, prsa, svaly atd., aniž by o tom ten druhý přemýšlel. Pak ale po někom vyjet a obtěžovat či tak, to už je naprosto jiná věc. Btw. jsem naprostý ateista, takže teismus mi neříká absolutně nic (nechci zde jiné urazit).

Jinak samozřejmě děkuji za názor.

Když se člověk napije,dělá různé blbosti a kolikrát druhý den ani neví co všechno vyváděl.
Prostě o tom dál nepřemýšlej a hlavně nemluv.Maximálně jí vážným hlasem řekni:Doufám,že se to už nebude opakovat.Jestli kývne,tak to považuj za vyřízené a nevymýšlej nějaké pomsty.Protože když se to ona dozví,budeš za žárlivce a toho,kdo ji jen hlídá a jedná za jejími zády.
A když to neslíbí,můžeš čekat,že stejně brzy odejde za někým jiným.Je mladá,tak se nechce zatím vázat natrvalo a pak zjistit,že se mohla mít líp.

Máte dobrý názor a umíte ho dobře podat. Jen chci dodat, že kdybych se danému jedinci měl pomstít, věděla by to dřív, než bych to udělal. Za žárlivce bych stále byl, to máte pravdu, ale v jednom jsme se domluvili už na začátku vztahu - řekneme si vždycky pravdu, ať je to co je to.

Promiň tedy, že Tě otravuji. Pokud vím, je toto nějaká poradna. Myslím, že pokud tě to vůbec nezajímá, komentovat to nemusíš. Já to rád prodiskutuji s ostatníma, naberu nové názory a tak. Neříkám, že třeba změním svůj názor, třeba ne, ale minimálně mi to dá na věc více úhlů pohledu, než bych byl schopný třeba já sám vymyslet.

Pokud Tě to obtěžuje, nekomentuj to tu, nemusíš to komentovat, pokud nechceš. Děkuji.

Yarda má ale v podstatě pravdu.Ty sis vzal prostě do hlavy,že soka musíš nějak potrestat a vymýšlíš jestli ho zmlátit fyzicky nebo pokořit nějak jinak.Ovšem pamatuj na to,že jestli s tímhle řešením nebude partnerka třeba i v duchu souhlasit a Ty to přesto uděláš,může jít a potrestat zase Tebe tím,že začne flirtovat s někým dalším a možná to už ani nebude hlásit.Ty budeš spokojený,že jsi splnil svůj cíl,ona bude spokojená,že potrestala Tebe.Ale už si nebudete tolik věřit a to je do budoucna dost problém.Nech ji prostě žít a tolik ji nehlídej a neochraňuj,asi o to ani nestojí.Lásku můžeš projevit i jiným způsobem,než žárlivostí a trestáním jejích kamarádů.

A co jsme měl udělat, když jsem se to dozvěděl asi o den pozdějc? Řekla mi to hned, jak byla příležitost. Holku bych neuhodil. A než jsem našel toho chlapa, trvalo mi to další den. Věřte mi, že kdybych u toho byl, jednal bych tak, že bych mu rozbil hubu, ale na ni nesáhl.

Ovšem nemohl jsme reagovat okamžitě, to je ten problém.

Opět ti jde o vlastní ego víc, než o tu holku. Ano, klidně to udělá znova, když ONA bude chtít. Uvědom si, že holka není tvůj majetek, ale jen osoba, co se rozhodla být s tebou. Nemáš žádný právo jí říkat, co smí a co ne. Buď se poučila a znovu se cicmat nebude, nebo bude a to, že někomu rozbiješ hubu, jí v tom nezabrání.
Pokud jí však bude rozbíjení hub imponovat, tak je to vymazaná kravka a s takovou bych svůj budoucí život rozhodně spojovat nechtěl.
Ještě máš horkou pubertální hlavu, za pár let dospěješ a budeš věci vidět střízlivěji, zjistíš, že násilí není řešení, tedy alespoň ne v těchto věcech. Uvědom si, že když se něco takovýho stane, je vždy chyba na OBOU stranách.

Tak prostě vychladni. Ono být za žárlivýho rozbíječe rypáků taky není zrovna milá pověst. Příště ti ju pak kvůli tomu naschvál ožere a ocicmá nějakej svalovec a až na něj vyskočíš, tak s tebou omítne zeď.
Ještě se zamysli - je tvoje holka s tebou kvůli tvým svalům, nebo tomu, co máš v hlavě a jak se chováš?

Svaly až takové nemám, jelikož nedělám zatím žádnou třeba fyzicky náročnou práci, jelikož ještě studuji a ani se nevěnuji extrémně sportu. Ano, je se mňů kvůli tomu, co mám v hlavě a jak se chovám. A svalovce bych řešil třeba teleskopákem, kdyby k něčemu mělo dojít.

Ale chápu tě, co tím chceš říct. Jen nevím, jak vychladnout, nevím, co dělat, cítím prostě téměř bezmoc...

Tímhle žárlením a vymýšlením nějakých postupů ztratíš zcela jistě mnohem více. Prostě to přejdi. No a když se to bude opakovat, najdi si jinou. Možná, že ten váš vztah prostě vyvanul, končí. Ty to cítíš, ona to cítí… Pokud si tuhle myšlenku připustíš, nemá smysl ve vztahu pokračovat.

Strašnej problém...prakticky neřešitelnej...a teď vážně, neřeš totální sračky .
Na jednoho chlapa u nás připadají 3 ženský, tak se porozhlídni jinde ne ? Až dospěješ, uznáš, že tohle fakt není PROBLÉM .
Seš zdravej, máš co jíst a kde spát ? Paráda, seš šťastnej člověk !

byli pod parou oba? Dá se spoléhat na tezi, že když dojde k interakci pod parou, že z toho pak žádný vztah není? Tím spíš bych to tipla od kluka, že šel "jen lovit" a nešel hledat vztah (ono taky hledat partnera, když je podparou (cíl nebo zdroj) zkresluje výsledeky)
Vím, že to neodpovídá na otázku zda odpustit či ne, ale spíš tím odhaduji, jestli to bude vážný vztah - nemyslím si