Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak hlídat dítě když nemá mobilní telefon

Ahoj, máme skoro 8letou dceru a ráda chodí s kamarády ven. Nechceme jí v tomto věku ještě kupovat mobilní telefon. Existuje nějaké zařízení nebo něco přes které by šlo dceru kontrolovat kde je nebo třeba s ní i nějak komunikovat kromě tedy mobilního telefonu? Děkuji za případnou pomoc.

Ty urážky si pro příště rozhodně můžeš odpustit. Pokud chceš jenom urážet, tak se radši prosím vůbec nepiš. U těch hodinek to nemusí sloužit na špehování polohy, ale koukala jsem, že přes některé jde třeba i volat, takže by to vyřešilo problém s mobilním telefonem.

Přesně jak říkají kolegové...´dceři teď bude 9 let, 3 x týdně chodí na kroužky do vedlejšího města cca 3 km . Vozíme jí tam, ale jeden den přechází sama cca 300m mezi budovami, je nesmysl jí tam zavézt...hodinu na ní čekat a pak jí převézt na druhej kroužek, kterej má pak zase 2 hodiny.
Takže jsme jí dali nějakej úplně šitovej mobil od Samsungu, kterej jsem dostal za 1kč k další SIM kartě . Vždycky zavolá, že vychází a pak že došla .
To samé když čeká doma cca 0,5 hod než manželka dojede z noční, protože já už jsem dávno v práci, když potřebuje zavolá, kdyby cokoliv, jsou dole rodiče, ale nehodlám je pořád otravovat a lajnovat jim život..

Když mobil ztratí, nebo jí ho někdo veme, je mi to fuk.

Pro MIF : Jasně bereš to jako velkou srandu...ale i tak to nechápu.

Mobil v těhle letech absolutně nepotřebuje a basta, pokud má na to jiný názor, může nesouhlasit, může se vztekat, ale to je vše co s tím nadělá. I syn ( nyní 16 ) si když chtěl první mobil musel alespoň polovinu přidat ( peníze z narozenin, svátků, vánoc...) Nejsem dojná kráva a ani dobročinej ústav, nepodléhám komerční době, ta je mi u pr....

Mám to tak nastavený a funguje to, potřebuje nový boty, jasně, ale max za 800kč, že chce Adidasy za 3000 Kč, proč ne, doplať si je atd...

Opravdu si myslíš, že tě rozmazlený a zpovykaný fracek, zvyklý na to, že vždy dostane prvotřídní službu, obstará až nebudeš moci? Není to spíše o odříkání a svým způsobem sebeobětování? Jenže k tomu musíš mít víc než značkové hadry/obuv a drahý telefon.

Ve svém okolí vidím spíše opak, tj. že rozmazlené ratolesti pokračují v sebestředném životě a rodiče po vyčerpání zdrojů šoupnou do starobince.

Ja osobne cakam, kym pridu na trh nejake pouzitelne hodinky a tiez to planujem zakupit potomkovi (9r), o ktorom obcas cele dni nic neviem, kde je u jakeho kamosa a pod a casto sa stavalo, ze sme ho sli hladat po dedine lebo sa "zabudol". Nasli sme ho vzdy podla volne pohodene bicykla pred domov;o).
Nepatrim medzi prdernych rodicov a nevadi mi, ze je dieta bez dozoru kludne aj cely den, ale moznost mu zavolat, pripadne si ho otrackovat cez gps, kde prave je mi dava vacsi pocit istoty.
Planujem vyuzit.

A tisíce generací před náma to dělaly jak? Když dítě zjistí, že ho rodič neustále špehuje, začne svoje rodiče nenávidět, až přijdou otázky typu: "Proč jsi šel domů okolo řeky? Chceš tam spadnout? Co jsi dělal na tamté ulici? Jakto, že jsi byl u Kryšpína?". Děcko se bude cítit jako vězeň vlastního rodiče, protože si nebude moct ani zablbnout s kámošama, aniž by nepřišel telefonát, proč ještě není doma a je furt někde venku.

Odvolávat se na měnící se časy taky není fér. Období prvních kulatin jsem měl zhruba před 15 lety, takže můžu soudit aspoň z pohledu, že mobily už tehdy nebyly krabice o 20 kilech. Ve 4. třídě jsem dostal Nokii 3510i a první měsíce byly super, ale postupem času mě začala štvát přehnaná starostlivost rodičů. Bez něj jsem ráno odešel do školy, odpoledne přišel ze školy domů, nahlásil, že jdu ke kamarádovi, na to mi odpověděli, ať nelezu k vodě a ke kolejím a vrátím se do tmy. Přišel telefon a jak rodiče zjistili, že mě vlastně mohou neustále kontrolovat, měl jsem neustále hovory a zprávy typu "kde jsi", "kudy půjdeš ze školy", "co budeš dělat po škole", "co jste měli k obědu", "co budete dělat u kamaráda", "jak dlouho budeš u kamaráda", "hlavně se brzo vrať, ať se nezapomeneš připravit do školy" a spousta dalších zbytečných komunikací. V ten moment telefon i přes všechny výhody ho mít, skončil v šuplíku a vytáhl jsem ho po půl roce, když jsme se dohodli, že bude jen pro nutné případy. Jakkoli jsem měl vždycky s rodiči dobré vztahy, dostat na ruku v 9 letech 24/7 šmírovátko, letí to hned po odchodu rodičů za roh až na dno skříně a už to nevytáhnu ani kdyby to mělo rozbalovací 50" obrazovku na filmy. Zákazy nemám problém respektovat, ale myslím si, že i dítě má právo na aspoň trochu soukromí.
Jaký bys měl pocit, kdyby si tě žena označkovala GPS a mohla se kdykoli podívat na tvoji polohu i když víš, že nic špatného neděláš? Vždyť časy se přece mění. Mně by to třeba vadilo.

Bolo by fajn keby si svoj nazor vyjadril, ked budes mat vlastne deti.
Toto je pohlad dietata, nevidim tam pohlad rodica.
Navyse v zivote by som nevolal svojmu dietatu kvoli tomu, aby so sa spytal kade pojde zo skoly, co bude robit po skole alebo co bude robit u kamosa. Co ste mali na obed je uz uplny klinec...to sa sice obcas pytam, ale vzdy az vecer doma a aj to len preto, pretoze moje dieta rado odnasa cele nedotknute obedy v jedalni, co mi uz viackrat hlasili druzinarky, takze sa mu vyhrazam, ze ak nebude jest v skole tak si to bude platit zo svojich penazi tie obedy.

Můžeš si žrát co chceš, pořídit kde chceš, žít na samotě u lesa, pěstovat obilí, chovat krávy, vybrat si dědinu a obchod bez kamer, jezdit do města na bicyklu. Ale furt máš možnost volby. To děcko nemá, může akorát zkusit protestovat, když ho fotr bude nonstop špehovat.

Volba, která není ve skutečném životě prakticky realizovatelná není žádná volba. Při takové demagogické argumentaci také mohu napsat, že dítě si může stěžovat na sociálce a žádat přemístění do dětského domova, aby nebylo špehováno hodinkami. Nebo je může zahodit a riskovat potrestání, to je taky volba, byť stehně blbá jako předchozí a jako Tebou nabízená možnost žít jako poustevník.

U sledování dětí je aspoň primární příčinou strach rodičů o jejich život, v případě sledování dospělých jsou skutečné příčiny mnohem přízemnější.

Presne tak, je rozdiel ak si pozriem, kde sa nachadza moj syn, ked nepride v stanovenu hodinu domov (co je unho bezne) a je rozdiel ak by som zneuzival funkcie hodiniek na odpocuvanie napriklad.
Inak tuto vlastnost povazujem uz za vyslovene skodlivu a na hodinkach pre moje dieta by som si ju vyslovene nezelal.
Bte vsetci tu rozpravaju o zneuzivani technologii ak sa pozriem, kde je moje dieta a pritom je to len uhol pohladu. Ci budeme odsudzovat Nobela za dynamit lebo sa pouziva na vyrobu bomb? To, ze pomahal ludom napriklad v kamenolome spominat radsej nebudeme lebo sa nam to nehodi do kramu?
Buduci rok uz take hodinky asi dostane, budem vediet, kde je a on mi zavola ked bude chciet (alebo ja jemu). Nic viac na tom asi vyuzivat nebudeme, pretoze nic viac od hodiniek ani nechcem
Btw moj syn sa na take hodinky tesi, je vo veku, ked chce machrovat pred kamosmi lebo volat z hodiniek je dnes este stale celkom unikat;o).