Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zelená karta,

Zdravím,

mám čistě jen teoretické otázky.

Když by měl někdo české občanství a získal zelenou kartu do USA, musel by žít v USA, nebo by mohl žít v ČR? Vím, že kvůli té zelené kartě by mohl být mimo USA snad maximálně rok a pak by mu propadla, kdyby se nevrátil. Prý se nějak sčítají dny nebo obecně doba mimo USA nebo tak nějak? Takže by klidně jednou za rok mohl létat jen tak na otočku na americké letiště, aby mu nepropadla a hned zase zpět? :-D
Kdyby za nějakou dobu požádal o americké občanství, měl by tedy české i americké a pak by mohl být kdekoli jak dlouho chce?
Může mít člověk více než 2 občansví?

Díky za odpovědi. :))

Díky za odpovědi.

Nic takového nezamýšlím, jen mě zajímá, co všechno je dnes možné. :-D Jednou bych v Americe chtěl žít (možná i déle), tak si o tom chci něco zjistit.

A ještě poslední dotazy.
Kdybych měl 2 občanství. Musel bych platit zdravotní a sociální v obou státech?
A na druhou stranu, kdybych chtěl být v USA déle než 90 dní a nechtěl nebo neměl nárok (samozřejmě, že způsoby jsou, ale myslím pouze čistě teoreticky) na vízum, mohl bych si každé 2 roky obnovovat ESTA povolení a každých 90 dní na otočku odcestovat a zase se vrátit? :-D