Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Platba do Nemecka

Ahoj, potrebuju poslat penize z uctu do Nemecka, je to asi 3000 CZK. Nejsem si uplne jistej, jak na to. Prvni dotaz, googlil jsem a na hodne odkazech doporucuji sluzbu Transferwise. Je to lepsi nez klasicky pres banku? Jsem u Equa bank a sazby jsou nasledujici: SEPA odchozi 99, zahranicni platba odchozi 299. Pokud mam na ucte koruny, tak musim vybrat zahranicni platbu, ze? Nevyplati se uz vic, rozmenit si na eura a poslat to doporucene postou? Takto jsem nikdy neplatil, takze se nevyznam.

pokial to chceš poslať osobe,ktorá je známa,tak stojí za zváženie aj Western Union,dotyčný dostane tebou zvolené heslo a vyberie si to hocikde,kde majú k dispozícii Western Union-pošta,banka,obchodné centrum,v zahraničí aj novinový stánok....

Diky vsem za rady, jeste se zeptam na sluzbu Paypal, protoze pres tu by to nejradeji udelal prijemce (je to znamy, takze riziko podvodu neni). S tim mate nekdo nejake zkusenosti i v pripade techto transakci do ciziny? Dekuji.

SEPA jsou právě mezinárodní EURO platby v EU a některých dalších státech. Podmínkou je podpora v bankách na obou stranách, SHA režim, účet a banka v IBAN a BIC: https://www.penize.cz/bezne-ucty/313994-sepa-platby-posilame-penize-do-ciziny-v-eurech-srovnani-ceskych-bank.

Nedávno jsem pár SEPA plateb posílal z FIO banky do Německa a FIO si strhlo 0.78 EUR. Večer jsem platbu zadal, další den v poledne již byla na německém účtu.

Jsem u Equa a zatim jsem byl spokojen se vsim, poplatky za vedeni uctu nemam, vybery z tuzemskych bankomatu zdarma, az tohle je teda nic moc. Jinak jsem si pocital poplatky a Paypal by mel chtit cca 100, transferwise by mi vzal cca 50. Uvazuju, ze prece jenom pouziju Sepa platbu z banky za 99, tech 50 korun, co bych s transferwise usetril, to mi zas tak takovej rozdil neprijde. Western Union podle tohoto clanku ma poplatky od 350, nevim, co je na tom pravdy, ale bylo by to moc: https://www.mesec.cz/specialy/cestovani/jak-poslat-penize-do-zahranici/