Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blechy v domě

Ahoj,

už jsem bezradná. Pes nám chytil blechy a natáhl nám je do domu. Použili jsme Biokill, chvíli byl klid a za pár dnů opět byly blechy zpět. Nemáte nějakou radu, jak se jich zbavit natrvalo, ale pokud možno cenově rozumnou?
Moc díky

Pravidelně a důkladně vysávat koberce, sedačky, vyprašovat deky.
Pes může mít v kožíšku a v krvi přípravek proti blechám, ale stejně na něj skáčí z koberce. Vzniká dojem, že přípravek nepomohl. Pomohl. Ale blechy a jejich larvy jsou jinde.

Z mých vlastních zkušeností pejskaře: vysavač je velmi důležitý lék.

Nám takhle jednou chytil blechy náš kocour... měl jich tolik že mu lezli i po čumáku... Koupili jsme obojek Foresto (je pro psy i kočky a dva druhy dle velikosti zvířete) a od té doby (2 roky) je klid... Trvanlivost tak půl roku...

Jinak je ještě nutné vše vysát, venku vyklepat a případně vyprat...

P.S.: když jsem mu obojek nasadil, ta blechy začali na povrchy vylézat asi po 4 hodinách a už byli jak ožralí...

u člověka je hygiena až moc velká... u psa už taky, koupe se prakticky každý den - jak vidí vanu tak už je chudák ve stresu. Vysává se denně, ale pořád se objevují.
Bohužel obojek ani pipetka se dat psovi nesmí, jelikož je pes na to alergický :-(
už jsme opravdu bezradní :-(

Bohužel obojek ani pipetka se dat psovi nesmí

Existují tablety nebo injekce proti klíšťatům a blechám. Ale to už se pletu do řemesla zvěrolékaři, který jistě najde odpověď.

Vysává se denně, ale pořád se objevují.

Patrně nevysáváte nějaké místo, kde přežívají. Ono místo může být bohužel uvnitř sedačky, v koberci pod sedačkou apod.

Ula, dej pokoj s blechama.
• U naseho psa to bylo to samé, resily jsme to odblesenim psa a nesledovne bytu pomoci takovych pyramidek co se polozily do pokoju kde se vyskytuji blechy a zacaly dymit, zlikvidovaly jak larvy v parketach tak samotné blechy.
Prostredek nejak vylozene nesmrdel nebo neumazaval veci, nabytek, kanape a podobne jsme prekrily plastem, tusim ze sem kupoval plasty na zem kdyz licis.
* Od té doby nic.

• Na samotného psa jsme pouzily tablety, do hodiny z neho vsechno opadalo, asi se paraziti nejak otraily pres krev nevim, FrontLine nam nepomahal, ani postrik ani pipetka.
* Nekde ty tablety mam jeste doma, jestli chces presny nazev tak se ti podivam.

Ty prasky byly : Capstar . Ze psa nam odpadli blechy snad do 30min, nikdy jsem se s necim podobnym nesetkal, psa jsme vzdy preventne strikali nebo pouzivali pipetky od Frontline, ale jeden rok ty blehy byly tak odolne, ze nic nepomohlo az ten Capstar.
PS : Ty pyramidky (v Cr nevim jak to hledt, tady se to jmenuje 'Fumigene') zas nejak nesmrdi, stacilo po nich jednou poradne vyvetrat (ale to uz asi bude od urcitého vyrobce)

Odpovím z vlastní zkušenosti. Jednak přípravek proti blechám psovi do žrádla od veterináře. Volně prodejné mají malou účinnost. Na Biokill zapomeňte - totéž - malá účinnost, a zavolejte si deratizační firmu. Deratizuje se asi třikrát a vyjde to celé cca na 6000Kč, ale je to spolehlivé. Je-li to na vás moc, pak DENNĚ všechno prát a vysávat alespoň MĚSÍC!!!