Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polobotky tlačí v oblasti nad patou

Ahojte, koupil jsem polobotky, ale mám s nimi problém, že i po kratší chůzi je znát, že při každém kroku jakoby obrušují oblast nad pat patou (vzadu-achillova). Ostatně mají mnohem tenčí stěny než ty botasky a nemají oproti nim "měkčí" lem. Právě ty polobotky sahají výškou do oblasti achilovky. Stejné otlačení ale mám i z vysokých "terénních" bot, které sahají mnohem výš než za kotník. Po 4km chůze po městě z je to cítit a pokud bych s tím chodil každý den, tak bych z toho měl puchýře nad patou podobně jako z těch vysokých bot.?

Nevíte kde je problém? Asi jsem prostě zvyklý pa pohodlné středně vysoké botasky (s vykrojením, že jsou pod kotník ; ale současně vzadu vyšší než polobotky) Nebo špatné (tenké?) ponožky ?. Dá se s tím něco dělat? Dá se na to nějak zvyknout?

Má ta Haglundova pata nějaké jiné projevy, které by spolehlivě prokázaly nebo vyvrátily, jestli ji mám? Nikdy jsem o tom neslyšel a to mi je 19. Tvou odpověď beru jako možnost, ne jako diagnózu na dálku.
Na cz wikipedii nic, na EN moc stručné.

nemají oproti nim "měkčí" lem.

Taky jsem si podobné koupil. Mám širokou nohu a byl jsem rád, že mám polobotky, které netlačí na prstech. Jenže neměly obšitý horní okraj tím měkkým "límečkem". Dával jsem uvnitř do paty měkké patěnky, abych zmenšil tlak na achilovku, zkusil to rozklepat kladívkem aby okraj změkl, ale k ničemu to nevedlo. Vyřešil to kontejner.

Přesně tímhle jsem trpěl jako děcko (to ještě žili mamuti, tehdy neexistovaly žádné polobotky s "polstrovanou" patou, o botaskách nemluvě), nepomohlo nic. Matka mi lepívala na achilovky náplastí proužek molitanu, ale nešlo o žádné trvalé řešení. Když dneska jde o nějakou oficiální akci a jsem nucen vzít kvádro a polobotky, trpím botama jak kůň (a to nemám žádné sračky za dvě stovky, alébrž kožené botky za cca litr a půl). Neporadím, je to o noze... Snad možná nechat si ušít boty u ševce na míru, ale ty prachy bych asi nedal.