Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Práce kuchaře

Dobrý, den já jsem ten co měl propadnout z chemie ale nakonec jsem nepropadl, každopádně všem moc děkuji za odpovědi. Ale teď k otázce, chci se zeptat jestli je dobré se živit jako kuchař? Moc mě kuchaření baví a chtěl bych to dělat do budoucna jako práci tak mě zajímá jak se takový kuchař má. Předem děkuji za odpovědi.

Je pěkný si něco ukuchtit, ale kuchařina je pořádná hokna. Si představ uvařit 3 denní menu pro nějakých 150 lidí - kolik masa zpracovat, oloupat zeleninu, uvařit polívku a to všechno stihnout do oběda. Osobně bych to dělat nechtěl. Pokud tě to baví, nech si to jako koníček, i doma si můžeš vařit speciality a bude tě to bavit. Jakmile se to stane tvou obživou, koníček se ti zhnusí. Kuchař v hospodě vaří buď od brzkýho rána, nebo dlouho do večera, typicky do osmé, deváté večerní, často včetně víkendů.
Nebo můžeš vařit ve školní kuchyni, ale tam budou podstatně horší peníze, taky proto ve školách vaří většinou jen ženský.
To bych raději toho truhláře.