Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Slovenka v Česku

Ahojte, pred rokom a pol som sa pristahovala za manzelom do ceska, on je Cech. Zijeme v mini dedinke pri jednom vacsom meste, dedina ma asi 500 obyvatelov.
Miestni obyvatelia ma medzi seba nikdy neprijali a neprijmu. Muzi su v pohode :) ale zeny... Ohovaraju ma, kecaju ze som tehotna a bohvie s kym to mam, ze zvadzam ich manzelov a pod... Znie to komicky, ale je to strasne neprijemne. Huckaju svoje 14-rocne dcery, tie mi pisu blbe odkazy na FB... Nikam nechodim, nejdem ani na pivo ani kavu, len aby ma nevideli a nebola som na ociach a aby to ustalo... Nic vsak nepomaha... Manzel sa tomu smeje a neriesi to, mna to strasne trapi.. Prosim o podporu.

Jo, tohle se děje i u nás (vsetínsko) - ale nikoliv xenofobie, jen spíš sranda. Dělají si ji ze sebe vzájemně (např. fotbalové utkání dvou dědin: "Lebáňov kontra Údolí dutých hlav" :-) /Leskovec proti Senince/). Nakonec se ožerou a pobratří. Že by se ale dehonestovala cérka z vedlejší dědiny nepamatuju (a to pamatuju hnědé uhlí co šumící hvozd). Ani Slovenky, žijící v našem městě, IMHO netrpí nijakým ústrkem. Proto se ptám na tu krutopřísnou obec.

Nikam nechodim, nejdem ani na pivo ani kavu

A není to právě důvod,proč Vás drbou a pomlouvají,když o Vás vlastně nic neví?Manžel by se Vás měl zastat a chvilku Vás brát po vesnici sebou,třeba i do hospody na to pivo a kafe nebo ke svým kámošům na návštěvu domů.Lidi si zvyknou.Stačí si najít alespoň jednu kamarádku a na ostatní ne kašlat,ale neřešit je.A blbosti od puberťaček na FB snad není nutno vůbec číst a prožívat.

Nechapem co riesis. Ved toto je bezny odraz spolocnosti, cim mensia skupina/dedina tym viac intrig. Zazivam to dennodenne, vypukle je to hlavne na skolach, kde prevladaju zenske kolektivy. Ale inak nic proi zenam;o).
Ak chces podporit samu seba tak si povedz, ze ta ohovaraju a nechu medzi seba preto, ze si krajsia, stihlejsia, mas lepsie vlasy, chlapi na teba viac zaberaju a mas lepsiu povahu ako oni.
Aj kedby to boo pripadne klamstvo urcite ta to potesi;o).