Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektronická cigareta nebo normální?

Ahoooj, chtěl bych se zeptat na vaše názory jestli si myslíte že je elektronická cigareta zdravější než normální! Pomohla někomu elektronická cigareta přestat kouřit normální? Začal jsem se o to v poslední době trochu zajímat a chtěl bych slyšet co nejvíc názorů a zkušeností.

loading...

Neni zdravejsi, ale je min skodliva.
Prestat kourit sice par lidem pomohla, ale jako odvykacka to spis nefunguje, je to jenom jinej zpusob jak do sebe dostat nikotin. IMHO chutnejsi a v kazdym pripade podstatne min obtezujici okoli.
Vapuju 6 let, analogovy ciga nerad, ale kdyz je abstak(dosli baterky na mejdanu ve tri rano), dam si i klasiku. Ale pokud vsechno bezi normalne(99% casu), tak jedu pouze elektro.

Pokud dokážeš přestat kouřit úplně,je to nejlepší.Pro nás ostatní je to podstatně mín škodlivé pokračování v závislosti.Je to takovej Metatdon proti Heroinu.Má to podstatně nižší obsah škodlivejch látek.Já přešel na e-cígo z čtyřiceti (o noční a na pivu šedesáti cigaret).Během pár dní jsem přestal kašlem budit rodinu,finančně je to daleko snesitelnější.Chce to mít známé,kteří už to používají.Já narazil na pár technických problémů a prodavač nebyl zrovna odborník.Neexperimentovat s ovocnejma příchutěma a zvolit klasickou tabákovou,chceš přece nahradit cigára a ne marmelády.Těch vláken je tady víc.

Znám několik lidí, kterým to pomohlo. Přešli na elektronku, postupně snižovali mg nikotinu a teď jsou na nule, vapujou jen proto, že jim to chutná.

Ale pak zase znám několik lidí (i já jsem ten případ), co byli nekuřáci a začli vapovat, protože klasické cigarety jim buď nechutnaly, nebo si myslí, že tím do sebe netahají tolik sr***k. Důvod, proč s tím naopak začali, je už věc druhá.

Jak už tu bylo řečeno, je to o vůli. Možná ti vapování pomůže, možná ne. Chceš přestat? Ožužlávej baby, vybíjej se v posilce, nebo se zkrátka jinak zaměstnej a namotivuj.

Nevím jestli bych řekl že to je zrovna lepší varianta nebo zdravější, ale jak tady kluci píšou taky znám několik lidí který díky těm elektronických přestali kouřit. Já jsem třeba začal kouřit elektronickou cigaretu, postupem času jsem přešel na silnější vaporizér od vapour2 který mi dává víc, ale je to pro mojí vlastní zábavu a proto že mi to chutná. Jestli chcete přestat kouřit tak nezačínejte s ničím jiným a prostě přestaňte to je nejlepší možnost.

Tak to je to dobrá cena. Už jsem se na ten jejich eshop Vapour2 koukal a půjdu do toho series7 nejspíš. Víc mě láká i tou možností toho střídat náplně a vzhled je takovej víc masivnější. Všiml jsem si že to mají rovnou jako startovku tak to uvítám než se sním naučím. Jinak dík za odpověď.

Ted mam na par dni zapujcen IQOS, po trech dnech jsem si zvykl na chut a zda se mi, ze to je supr. Nevim jestli je to zdravejsi (spis mene skodlivejsi), ale aspon nesmrdim. A kourim misto 10ti normalnich cig, pet IQOSek a muzu si to dat v nekterych restauracich i u piva...

Muzes zkusit, za 200 ti to na par dni pujci, kdyz to nebudes chtit, tak to vratis...

na digi jsem jel 3/4 roku. nicméně jsem po tom začal dost kašlat, asik tam vadilo nějaké něco- čert ví, co tam číňan rve. na analogu je to takový v pohodě. docela je zajímavá věc, že na práci, kde je přísně zakázáno kouřit, tak jsem přehulenej jako cicina. normálně nepřímá úměra. 8-)

Jen poopravím s tím nesmrděním, docela častý argument "parních lokomotiv" foukat mi kouř hodiny v kuse pod nos. Z pohledu nekuřáka je v místnosti, kde se sejde víc takových nadšenců, po pár desítkách minut těžký, nedýchatelný vzduch, z kterého bolí hlava. Když si potáhnou jednou za čas, nemám s tím problém. Na druhou stranu člověk jako takový opravdu není cítit, to beru jako významné plus.
Jak už je tu napsáno, pozoruju kolem sebe, že lidi, kteří si koupili elektronickou cigaretu, i kdyby s cílem přestat, nakonec nepřestali. U části nahradila klasické, ale v o to intenzivnějších dávkách, prakticky ji nedají z ruky a vdechují kouř/páru co pár desítek vteřin od rána do večera. Druhá část omezila klasické cigarety a čas mezi vyplňují usilovným vytvářením oblaků. Lidí, kteří si elektronickou cigaretu koupili, používají jen ji a kouření hodně omezili, nebo s ním úplně přestali, znám naprosté minimum.

Mna ecigareta vobec neoslovila a ani pri normalnych cigaretach sa mi nepodarilo zohnat nic co by mi naozaj chutilo. Tu na SK sa da kupit iba shit, cigary ani fajky ma nebavia, takze som musel prestat, smrk, smrk :.(

Nazdar, také jsem presel na EL cigaretu.
▪ Jestli chces vedet, jetli je zdravejsi (nebo méne skodliva) jak normalni tak ano, ale jinak skodlivé jsou obe. Samotny nikotin az takovy problém neni, v klasickych cigaretách jde o jiné skodlive latky které vznikaji pri spalovani, EL (vapér) nevznikaji, funguje jinak..

▪ Naplne zakupuju 8mg/ml, nebo 11 hlavne ovocné chute.

PS : Ja treba nemam rad citit doma tabak, u EL tento problem nemam.

▪ Jinak pouzivam vaper od iTickPico, mohu jen doporucit.
* I smoznosti nastaveni W + informacni displej etc, ale spis bych ti doporucil, prestat kourit uplne...
https://www.vaporism.cz/eleaf-ijust-melo/eleaf-istick-pico-tc-75w-kompletni-set/

Litr 75/25 liquidu o síle 3 mg/mililitr mě vychází na cca 400 kč. Tohle množství mi vychází na cca 3 měsíce vapování.Plus ještě nějakou příchuť, na jeden litr liquidu cca 200 kč.Suma sumárum 200 kč/ měsíc.Spirálky si kupuju předmotané, jedna mi vydrží podle užívání dva měsíce.Jednou za 14 dní vytáhnu vatu ze spirálky, spirálku prožhavím, očistím kartáčkem a dám vatu novou. Nekouřím klasický cigára rok.

Supr diky !

Spirálky si kupuju předmotané

Mohl by jsi me jen upresnit tu "spiralku' ? Co to je, nebo jak to funguje ?
A posledni, cistis nejak elektronickou cigaretu ? Nejak popravde ani nevim, jak ji spravne udrzovat.
* Ja zakupuji 11mg/ml, zkusim ty trojky..

PS : Nekteré prichute jsou paradni, momentane "vaporuji" nebo jak se to nazyva "Buble Gum", ted celej barak voni jak zvykacky mého mladi "Pedro", ale chutna mi i prichut tabaku.

Poslal jsem ti SZ.

Koupíš si atomizer s možností vložení topné spirálky.Některé umožnují i dve.Natáhneš si do nich vatu a vapuješ.
Cena tovární hlavy se pohybuje kolem 100 kč a záleží na hustotě liquidu a techniky potahování, jak dlouho vydrží.Nakonec se zhruba po třech týdnech (někomu i po týdnu) spirálka zapeče a pak to chutná jak spálený smradlavý ponožky.Nezbejvá nic jiného, než vyšroubovat tovární hlavu se spirálkou, vyhodit a koupit novou.
Pokud máš atomizer s možností vlastních spirálek, koupíš si sadu deseti za 100 kč, nebo odporový drát a spirály si motáš a usazuješ sám.Je to sice pracnější, ale takto umotaná spirála se při připálení dá zase vypálit, vyčistit a frčíš dál.Můžeš si volit vlastní odpory a tím pádem i chuťové podání liquidu.
Dále pak záleží na baterii (gripu) jestli je jen mechanický s tlačítkem a nebo digitální s možnostma nastavení výkonu (W) a i teploty páry (režim TC). Dále si volíš i materiál spirálky (nerez, canthal a podobně)
Hele nejsem žádný vědec v tomhle, jen jsem ti zhruba nastínil jak se věci mají.Koukni na internet, je tam toho spousty.

Ten liquid a příchutě kupuj kvalitní značkový.Ne nic z tržnic a podobně.A to množství nikotinu......kouřil jsem 30 cigár denně a začal jsem s elektronikou na 3 mg/ml.Nemám potřebu do sebe tahat velký dávky.A příchutě tabáku mi nejedou, frčím na ovoci a nebo tuti fruti.Moje top je ledová jahoda a ledový meloun.Jinak borůvky a jablko bez ledového efektu.

Čus :-)

zdravši určitě nieje už z principu-je to rozklad etylenglykolu a pridaných prímesí obvykle krytých výrobným tajemstvom a copyright právami pomocou elektrického prúdu,nič zdravšie ako klasická cigareta to nieje,inhalovanie v podstate nemrznúcej zmesi nemá žiadny zdravotný benefit oproti normálnemu tabaku......
a aj tie nahrievacie el.cigarety,kde dochádza len k nahrievaniu ,nie spalovaniu tabaku tiež nemajú žiadny benefit oproti klasike,aj tam je to namočené do zmesi etylenglykolu,takže tam je tabak+nemrznúca zmes v jednom....

Tak urcite... Placas kraviny.
Ethylenglykol je vcelku fest jedovatej, takze se vubec nepouziva. Pouziva se glycerin a propylenglykol - coz mimochodem muze byt zaklad netoxicke nemrznouci smesi. Ale taky je glycerin naprosto normalnim meziproduktem metabolismu tuku, tedy normalne kazdemu koluje v zilach. Rozhodne se nerozklada(to by bylo dost hnusny), ale odparuje a moderni slusny e-cigarety si dost davaji bacha, aby to tak bylo, hlidaji teplotu toho odparovaciho telesa.
Jediny v cem mas trochu pravdu, ze ty ochucujici smesi jsou trochu otazka. Ne ze by to bylo tajny, ale jsou to potravinarsky aditiva a to ze neskodi v zaludku neznamena, ze nemuzou skodit v plicich. Napriklad se vi, ze inhalovany vitamin E je pro plice hodne nebezpecny, ackoliv pro telo je v poradku.

Přešel jsem z klasických cigaret, kterých jsem kouřil cca 13 denně na Iqos. Bylo to před rokem a půl. Udělal jsem to ze dne na den. Vadilo mi dýchání po normální cigaretě a smrad. Člověk si nesmí dát normální cigaretu od tý doby alespoň týden, protože po týdnu kouření jen tohoto si na to zvyknete. Já si prostě normální cígo od tý doby nedal já nevím. Třeba půl roku? Pak jsem si na párty zapálil, protože se mi moje vybila a to bylo jako žvýkat popelníkový obsah, takže jsem hledal hodně rychle nabíječku. Přestane to časem člověku chutnat. Nevěřil jsem, když jsem přišel v době kouření klasických cigaret ke kamarádovi, co kouřil Iqos a já v té době normální, že na to člověk může přejít. Říkal jsem si, že cigáro je cigáro a ne tuhle sračku, že si z toho nezakouřím. No a teď prostě ve společnosti kuřáků při nabídnuto klasické cigarety říkám zdůrazněné ne, protože je to fakt humus. První měsíc po přechodu na Iqos jsem kouřil více třeba i krabičku. Je to dáno také tou pohodlnosti, jelikož jsem v bytě nekouřil, tohle si dám ale u telky v klidu. No a postupně jsem to snížil na cca 5-10 a nemám potřebu kouřit více. Max u pivka 🤣