Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dárek pro dítě

zdravím
Prosil bych o inspiraci na koupi dárku dítěti. Je sice 5ti letý, ale velmi zajímající se o vědu jako takovou. Lidské tělo, dinosaury(do detailů), a nyní vesmír. Chtěl bych mu dát nějakou stavebnici, nebo nějaké planetárium, nebo něco takového naučného o vesmíru, sluneční soustavě.... nevíte někdo o nějaké takové hračce, stavebnici, naučném modelu?
Nemusí to vypadat vyloženě dětsky a být na tom spiderman... Může to být vyloženě pro dospělé.

Knížky nějaké už o vesmíru má.
Dalekohled není přesně to, co mám na mysli.
Plyšák ve tvaru E.T mimozemšťana není dost naučný :)
Cena tak do 1000kč, ale je to na svátek, tak by to mohlo být levnější....
Pokud by to byl model raketoplánu, tak to bude na způsob těch dvouset autíček, které už má. Tedy že si pohraje, ví jak to vypadá, ale moc ho to nepoučí.

děkuji za nějaké podněty

Globus, klidne i svitici.
Dalekohled, ale v tyhle cenovy hladine to zadnej zazrak nebude.
Z dražších(třeba na narozky) docela ted u nas frci kouzelny cteni od albi - ruzny knizky, k nim je tužka s optoseznorem a když s ni clovek tapne nekam do knizky, tužka o tom něco povida. Knizky samotny zas takovy palky nestoji, ale ta samotna tužka je kolem litru.

Globus, to jsem nenapsal, ale má. Chtěl bych vyloženě o vesmíru. Loni jel na dinosaurech a včil je z něho druhý Jiří Grygar :)

Knížek má fakt hodně(a mu přečtených několikrát). Ty s tou tužkou co, pak vypráví, tu měl půjčenou z knihovny a moc ho to nenadchlo. Chvíli s tím zacházel, ale pak chtěl, ať mu čteme my.

Dalekohled je spíše na léto. Teď je tma sice brzo, ale taky je tam venku zima. Dalekohled jsme už dopředu pro tentokrát zavrhli. Ale v létě ho už možná mít bude.

Představuji si něco jako skládací model planety(jádro,kůra, plášť), nebo funkční model heliosoustavy. Jak kolem Slunce obíhají planety po oběžnicích a kolem planet měsíce.

:D to by na 100% nechtěl. Vůbec ho k pistolkám nevedeme. Nemá žádnou a ani ve školce naštěstí pistolky v inventáři nemají. Pohádky, kde se střílí mu nepouštíme. To by ta pistol musela být rozebiratelná a musel bych mu vysvětlit, jak to všechno pracuje. Pak by s ní chtěl střílet z principu. Ale střílet, ne dělat na puse "pif paf, trefil jsem tě".

Ale díky za snahu napovědět :)

právě že knížek o vesmíru už má docela hodně

Synek začal s písmenkama na konci 4let. Včil má měsíc 5 a umí velkou i malou abecedu. Akorát ještě nemá chuť pochopit spojování souhlásek a samohlásek. Takže když čte, tak ještě ani neslabikuje :))) Jenom říká písmenka. Ale to se poddá časem. Čísla taky nechtěl dlouho chápat, jak se opakují desítky. Dnes počítal do asi 120,než oznámil, že se to furt opakuje dokola, akorát pak později bude 200. Joo, ale oblíknout si ponožky a triko se naučil taky před měsícem... Přitom má o vše rukodělné taky zájem. Kdyby dostal nějaké plastové hračky, co se tváří jako dospělé, tak by z toho moc neměl radost. Tímto se nechal opít tak do 4.5let ještě. Od té doby chce vše jak má tata :D . Tak mu dal děda dětskou pilku, kladívečko, kombinačičky atd.,co měl on jako děcko. S tím si hraje furt. Sem mu musel donést z venku dřeva a ta si opracovává.

Před pár měsíci byl paleontolog a zalíval jsem po večerech tajně do sádry dinosaury a zahrabával do písku. On to pak druhý den v písku nalézal. Nejdříve nález oznámil, pak teprve pečlivě ometal jak má, nakonec šroubovákem a tym kladívečkem vydobývaval dinosaury ze sádry.

Kdybych mu dal nějaký jednolitý plastový vesmír co nic nedělá, asi by mi upřímně řekl, že to mám jít vyměnit za něco co je "pro dospělé"(myšleno doopravdické, nikoliv "Pé" :) ) a něco to dělá. Ten točící se heliosystém je docela dobrý, škoda zatím jen, že jsou tam jen 3 oběžné dráhy na sobě nezávislé. Zkusím pohledat nějaký s osmi.