Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nikon d3200 a objektivy

Ahooj. Prosim radu. Moc jsem nepochopil co u objektivu znamena světelnost a ohnizkova vzdalenost. Tudis vas prosim o navrhy, jake objektivy vybrat pro nikon d3200, abych mohl fotit zapad slunce, měsíc, portréty lidí a krajinu. Něco levnějšího, jeden objektiv tak do 4 tisic POKUD je to možne vubec. Aktualně mam objektiv nikon DX AF-S nikkor 18-55mm 1:3.5-5.6GII ED..... Diky

Moc jsem nepochopil co u objektivu znamena světelnost a ohnizkova vzdalenost. Tudis vas prosim o navrhy, jake objektivy vybrat pro nikon d3200, abych mohl fotit zapad slunce, měsíc, portréty lidí a krajinu.

No tak až to pochopíš, tak si běž koupit objektiv. Za levný peníz na Nikona Nikon 18-105mm f/3,5-5,6 AF-S DX G ED VR. Je dost chválený. Ale většinou je to o nastavení a o tom ty asi nemáš šajnu jak na to.

ale v objektivech se zkratka nevyznam

Tak naco si chces nejaky kupovat? Zacni fotit s tym ktory mas a casom uvidis v akom smere ta najviac obmedzuje - a taky objektiv si potom kupis. Podla zadania budes asi potrebovat, tak ako uz pisal karel, aspon 2, pretoze ten tvoj zakladny objektiv sa dost dobre nehodi ani na krajinu, ani na portretnu fotografiu.