Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vliv rychlého oblékání ráno na zápach

Zde (pozor, vypnout cookies a inline scripty na tomhle serveru) jsem se dočetl na začátku článku tučným písmem

faktory způsobující nevábné pachy:..., rychlé oblékání po ránu

ale více je to nerozvedeno v článku, tak mě zajímá kolik je na tom pravdy a čím je to způsobené a kde se o tom dočtu

Snad ti něco nevsugerovala přezdívka Ptase...

Perou se tu 2 věci:
- Může to být myšleno jako rychlé oblečení po ranní sprše (prostě kůže se nedá do sucha otřít hned, ještě pak nějakou dobu usychá) .Tak je lepší se umýt večer (ale také s nějakou časovou rezervou ) Ostatně je to hned první bod článku. A pokud to na těchto webech chodí, tak ja kto chodí( že nadpisy a úvody vymýšlí někdo jiný než autor článku), pak je možné, že vybral ty "největší špeky" ze článku
- nebo že se někdo přes noc zpotí (je jedno jestli se koupe před spaním) a ránní mytí nepraktikuje, tak je "už uleželý".

Možná něco do sebe může být rychlé oblékání dáno, že se člověk zpotí samotnou rychlostí aktu oblékání, ale co když tou rychlostí bylo myšleno krátká prodleva od probuzení k oblečení.
A rychlost-zmatkovitost, že by někd naházel v té rychlosti špinavé prádlo, je také možná, ale připadá mi to hloupé dávat do článku, to je jako psát, že když někdo spadne do hnoje ,pak smrdí

vojnu bych to toho nezatahoval, ta už neplatí od roku 90 (nebo 2000)...

Mimochodem, železná panna je ve vojenském hantecu co za význam?

Určitá souvislost, za určitých podmínek v tom může být. Uvedu příklad, z vlastní zkušenosti.
Před mnoha lety, když ještě byla vojenská služba povinná na dva roky, i já jsem se toho musel zůčastnit. Sloužil jsem teprve prvním rokem a u naší posádky byla občas pěkná pakárna. Bylo to uprostřed léta. Ráno zazněl křik dozorčího, "bojový a chemický poplach!!".
No věděli jsme o tom dopředu, takže plnou polní a atombordel, jsme měli připravený u postele. Nasoukal jsem se rychle do atombordelu, navlík polní, vyfasoval samopal a vyběhnul s ostatními na buzerplac. No čekali jsme, že pak zazní povel "konec poplachu".
Nikoliv. K našemu zděšení vyšly povely naskákat do techniky a výjezd na polygon. Tam na nás čekali papaláši odněkud z divize a museli jsme jim předvést ukázkový cvičení. Trvalo to nějak do asi tří hodin odpoledne, vedro jak na rovníku. A to celou dobu v tom protichemickým obleku. Od tý doby nesnáším armádu a války všeho druhu. Pak ten blázinec konečně skončil a vrátili jsme se do kasáren. A tedy zodpovědně můžu prohlásit, že když jsem se svlíkl, smrděl jsem jako přestárlej divočák. Asi to bylo tím ranním rychlým oblíkáním. :-D:puff::beer:

Ježiši, atombordel... Svěrací kazajka křížená s železnou pannou. Měl jsem to za ty dva ročky na sobě asi jenom dvakrát, ale ten zážitek nikomu nepřeju. Ještě nás v tom ti gumoví zmrdi nechali běhat. Nikdy více. To bych se asi raději nechal udusit yperitem.

když se ráno oblékáš příliš rychle, můžeš si nedopatřením v té rychlosti oblíct něco, co už mělo přijít spíš do pračky, případně něco, co přes noc nenápadně pochcalo domácí zvíře. Ale to nemám vyčtené, to je životní zkušenost :x:

Pokud ti připadá, že smrdíš, tak se bojím, že zpomalení rychlosti oblíkání to nemusí úplně spolehlivě vyřešit - chce to míň číst blbosti a víc se mejt, imho 8-)