Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dlouho trva než tep klesne po sportu k normální hranici

Dobrý den, nemá nekdo Tušení jak dlouho trvá než klesne tep po fyzické aktivitě? Ptám se protože jsem dřív hodně sportoval ale kvůli AVNRT jsem musel přestat, než mi tuto arytmii po dvou letech odhalili, nyní ďobu betaloc zok, a vracim se ke sportu, ted jsem byl na kole a trvalo téměř 2 hodiny než si tep sednul pod 85 tepů. Neví někdo tedy ? Dekuji :)

85 je moc a dve hodiny to nema co trvat. Ked som byval vo forme maval som tep cca 50 v klude, teraz po nabrati 20kg nieco cez 70. 85 sa mi zda, ze je dost, to naozaj nevyzera na trenovaneho cloveka.
Cim lepsiu formu mas tym mensi tep v klude bude, na normalnu frekvenciu by si sa mal dostat za par minut po vykone, urcite nie radovo v h.

za normálnych okolností by sa tep do kludovej frekvencie by sa mal vrátiť cca do 30 min,pokial to trvá príliš dlho,mala by sa buď prispôsobiť aktivita ochoreniu,alebo upraviť dávkovanie betablokátorov alebo doplniť liečbu nejakými statínmi,o tom musí rozhodnúť odborný lekár/zopakovať holter,záťažové testy etc.../,ale v podstate sa dá povedať,že pokial tepová frekvencia je držaná pod 90,nieje to až taký závažný problém a obvykle nieje nutné robiť nejaké prevratné opatrenia,ideál by bolo dosiahnuť "kludové" štádium tepu v rozmedzí 66-75,ale ani 85 nieje žiadna tragédia,lepšie by bolo ovšem dosiahnuť to v priebehu 30 min od skončenia námahy,skonziultuj to so svojim ošetrujúcim internistom alebo kardiologom......