Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Banket - menu

Dobrý den,

Jsem student hotelové školy, chtěl bych se zeptat zda tu je někdo z oboru, kdy by mi mohl pomoct složit menu pro příležitost sta let oslavy od založení ČSR, tudíž za použití Českých a Slovenských jídel

Menu má obsahovat : Studený předkrm, polévku, teplý předkrm, hlavní chod, moučník, a nějaké pití (+ aperitiv, digestiv)

Moc děkuji za všechny rady

nejsem kuchař-číšník, ale napadá me:

hlavní chod škubánky nebo pečená kachna se zelím
předkrm salát z mrkve a řepy
předkrm rozpečený rohlík se sýrem
polévka kulajda, česneška, vývar s nudlemi, slepičí polévka
moučník vánoční cukroví

pití: digestiv frtťan rumu, aperitiv zelená, pak tam k hlavnímu chodu lahváč

Sorry, ale já myslim že ten "patok" o kterym mluvíš je co se týče český kultury dost významnej nápoj. Chápu, že pro mladší generace to tu hodnotu už moc nenese, ale byly doby, kdy se k nám prostě ten "pravej" rum nedostával a ti, kteří to měli rádi tu vynálezem tuzemáku udrželi to povědomí a kulturu pití rumu... Vzhledem k původu toho originálního je právě tuzemák důvodem, proč je dnes klasickej rum u nás tolik oblíbenej.

Babička vždycky říkala že není nad "pravej českej rum" a nebyla jediná.

Mimochodem to, že propaguješ tyhle regulace a nařízení EU který utlačujou a svym způsobem ničej naší kulturu je celkem podivuhodný. Nevim, proč by EU měla kecat do toho, jak se jmenují naše regionální produkty, který ani v zahraničí neseženeš... A není to jedinej případ.

Sorry ale tyhle lacine lih+voda+aroma "lihoviny" jsou patoky vsechny. Netusim o jakem povedomi a kulture piti rumu tu mluvis, tuzemaky a spol do sebe lamou prevazne lidi, co se chtej co nejlacineji ozrat.

A zadne EU tu nepropaguju, ale rikat tuzemaku rum je asi tak dobry, jako rikat kofole cocacola. Ale jo, bez si zahajlovat pred zrcadlo a pochval se, jaky jsi vlastenec. Hail tuzemak...

Stydel bych se to prezentovat na CZ/SK menu, jako digestif mnohem lepe poslouzi napr. Tatratea od bratru slovaku.

Ja netvrdim, že se to hodí na banket. Mluvim kultuře, o který děcka jako ty, nemaj ani páru protože si to nemaj jak pamatovat. Tuzemák nevznikl kvůli úspoře peněz, ale protože tu prostě rum z cukrový třtiny nebylo možný za války a komančů sehnat a když, tak za částky rovnající se půlce tehdejšího měsíčního platu. Už vidim jak si ty dneska kupuješ běžne láhve za 15 tisíc, protože podle tvý logiky ten kdo to nedělá tak "se chce co nejlacineji ozrat". Jinak teda spojovat hajlování s českym vlastenectvím je dobrá známka demence a mentálního věku pod 10, takže se asi nemáme o čem bavit.

Historie opravdu nezačala tvým narozením. Tuzemský rum pochází z poloviny 19. století a je rozšířený po území bývalé monarchie. V Maďarsku se jmenuje Hájos (námořník), v Chorvatsku Domašni, v Rakousku Inländer (tuzemský). Rakušané si dokonce Inländer Rum vyrábějí pod tímto názvem jako národní specialitu(asi se také chtějí co nejlevněji ožrat).

studený predkrm utopenci,teplý predkrm marhulové/slivkové knedle,hlavné jedlo bravčo knedlo zelo/kapor na modro/bryndzové halušky,múčnik bábovka,moravské koláče,skalický trdelník,pitie stará myslivacká,becherovka,borovička, výber z moravských ,juhoslovenských vín,ako špecialitu ladové víno a tokajské a nejaký výber piva z privátnych malých pivovarov,nie nejaké europivo,ktoré chuťovo už nerozlíšiš,jedine podla nejakej etikety...