Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neumím R

Ahoj, chtěla sem se zeptat jestli mi někdo nemůže pomoct s tímto problémem... Je mi 11 a už sem chodila na logopedii jak sem byla menší ale ona mě tam pořád učila Z a Ž a L ale R ne... Takže nemáte nějaké typy?

kvalitný logoped obvykle pomôže.....pokial chceš začať aj sama,spomeň si ako Ťa učili vysloviť "Z"-vytvoriť hlásku na špičke jazyka,podobne je to aj s "R",treba sa ho snažiť vysloviť vibrovaním špičky jazyka,nie zadnej časti v hrdle.....

Místo "R" říkej "D" - po čase tam to R skočí samo.

Malý bDouček v tDávě bDučí,
bDoučková ho jísti učí.
Dává bDoučku do pusinky bDoskve, tDnky a bDusinky.
BDoučkovi se bDada klepe, bDečí, ale už jí lépe.
(Malý brouček v trávě bručí,
broučková ho jísti učí.
Dává broučku do pusinky broskve, trnky a brusinky.
Broučkovi se brada klepe, brečí, ale už jí lépe.)

Na vDšku u NasavDk stojí velikánský smDk.
Vedle něho malý smDček,
Dád by měl už taky vDšek jako bDatD smDk.
(Na vršku u Nasavrk stojí velikánský smrk.
Vedle něho malý smrček,
rád by měl už taky vršek jako bratr smrk.)
Víc básniček si nepamatuji.

výslovnost R v angličtině nedělá problémy ?
Pozor: v britské angličtině je víc případů, kdy se R vyslovuje jinak než české R než v americké angličtině. (podmínka asi je jestli v sousedství zleva/zprava je samohláska nebo ne)

Terko,

také jsem chodila na logopedii s dcerkou kvůli R, ale logopedka začala výukou L, jehož chybnou
výslovnost jsme neslyšeli. Jakmile se dcera naučila správně vyslovovat L, „naskočila“ výslovnost R „sama“ …

Takže já radím vrátit se logopedii a obrnit se trpělivostí.