Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Trik s letenkou

Je už trochu známá věc, že se dají koupit letenky ještě levněji. Místo klasické jednosměrové z bodu A do B si koupím z bodu A do C, kde B je mezipřistání (na let z B do C nenastoupím), která je levnější. Samozřejmě člověk musí cestovat jen s příručním zavazadlem.

Je za to nějaký postih či pokuta? Pokud ano, co nebo kolik hrozí? Prý když se to děje často a mají údaje toho pasažéra, tak teprve pak by měl být za to nějaký postih. Tomu, kdo nelétá často (třeba 1x za 3 roky nebo déle), by nic hrozit nemělo, ne?

Nenastúpenie na let znamená bezpečnostnú hrozbu pre lietadlo. Pre ochranku to znamená prinajmenšom skontrolovať batožinu, ktorú cestujúci prípadne mohol nechať v lietadle a sám nenastúpiť. Osobne by som chcel vidieť čo by s tebou urobila ochranka letiska v USA, keby si im urobil takýto psí kus. Ale keby si sa z letu v bode B oficiálne odhlásil, tak by na tom nemuselo byť nič špatné.

Samozřejmě člověk musí cestovat jen s příručním zavazadlem.

Asi myslis Easyjet ? (ti jsou snad nejlevneji, kdyz nemas zavazadla)

Proc by to melo byt restné? To misto mas zaplacené, jestli tam sedis ty, nebo nic uz je snad jedno. Kdyby meli linky cekat nebo resit kazdého opozdence ..
"Jestli te z toho letiste pasova a vizova kontrola pusti" (dle zeme) , by v tom IMHO nemel byt problém (jen muj nazor, nevim)

Kdyz zavolas na letiste na zakaznickou sluzbu a zeptas se jich, podle me ti jen reknou ze ti letenku neproplati (nebo ze ti propadne pojistka etc, nevim ), kde je povinost nekam letet ? Kdyz mi uleti letadlo (kdyz ho nestihnu) , nebo je mi nevolno a nechci v letu pokracovat tak me zatknou ? U vlaku se mi to stalo nekolikrat ( tady je navic ve vlacich docela bordel, ze nekdy clovek veme proste co jede).
V podobné situaci jsem byl jen jednou, kde slo o zajezd ze kterého jsem se uz nevratil a zustal jsem na urcitém miste o 4 mesice déle. Ale telefonicky jsem na to upozornil.
*Kdyz nekam poletim a budu prestupovat treba v Zuriku, kdyz me pusti z letiste tak co ? To me bude hledat Ceska Policie nebo dokonce Interpol ve Svycarsku ze me hleda letuska ?! :-D
Maximalne te nepusti (bez zpatecni letenky, nebo primé letenky do zeme) pri pasové (vizové) kontrole z letiste ven, ale o pravnim postihu pochybuji. Navic bude zalezet od urcité zeme. Jestli je to "Podezrelé", na letisti je podezrelé vsechno a vsichni..