Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proč se nemají jíst houby po mrazu

proč se prý nemají jíst houby poté, co již byl venku mráz?

Podrobně:
1. Jak dlouhá expozice mrazu vadí houbě?
2. Co se stane s houbou po změně stavu?
3. Jak je to nebezpečné/nevhodné pro člověka
4. Jakou dobu po mrazivé expozici se houba nemůze jíst? Nebo Ihned se nesmí?

zmrazením a rozmrazením sa velmi rýchlo huby kazia,prebieha v nich rozkladný proces už za velmi krátku dobu-stačí aj pár hodín,takže aj jedlé huby môžu byť po rozmrazení/či už v prírode alebo nevhodne skladované/ škodlivé až nebezpečné na zjedenie,záleží ako dlho už v nich nejaký hnilobný/rozkladný proces prebieha a kolko nebezpečných látok v nich vzniklo......to isté platí aj v jarnom/letnom/teplom jesennom počasí,stačí keď sa zaparia v nejakom igelitovom sáčku a už sa môžu začať tvorit toxické látky pri začínajúcom rozklade tkaniva húb,huby majú obvykle jemné tkanivo,ktoré dlho nevydrží a rýchlo sa kazí pri vysokej teplote,vo vlhku aj pri mraze a následnom rozmrazení a sami o sebe sú pomerne ťažko stravitelné aj v perfektnom stave....