Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nakup z činy poplatky

Zdravím.
Jak je to s poplatky když si koupim něco z činy a zadrží to na celnici?
Třeba zboži za 1000 kč je lepší zaplait těch 21 % clo než to hledat nekde v EU a zaplatit 300 kč za dopravu.
Jenže k tomu se misí připočitat poplatky.
https://www.ceskyali.cz/jak-nakupovat-na-aliexpress/13-kdy-se-plati-clo-a-dph-za-zbozi-zakoupene-v-zahranci-aliexpress/

Zboží objednané v hodnotě 80 eur. Poštovné v tomto případě nebylo žádné.
21 % z 80 eur – 16,8 eur.
K těmto 16,8 eurům připočteme poplatek za zastupování poštou či kurýrní společností (kolem 5 eur v případě pošty, kurýrní společnosti mají různé poplatky a jsou dostupné na jejich domovské stránce)

Znamy mi tvrdil že přes poštu to vyjde na 300 kč, prý se platí ještě poplatek za uskladnění.
Jak je to tedý?

By mně ale zajímalo, proč se do toho sere česká pošta.
Ta je tu snad od toho, aby balik včas a vpořadku doručila na misto určení.
Zadrží to na celnici, pošlou dopis, email nebo zavolají, zajdu na nejbližší celní úřad s doklady, tam mi vypočítají DPH, popřípadě clo, zaplatím a oni to pustí.
Zboží za 800 kč je DPH 210 kč což klidně zaplatím.

Ale proč mam platit 300 kč česke poště ktera v tomto statě stoji za h????:-/

https://connect.zive.cz/clanky/konec-nakupu-cetek-z-ciny-v-roce-2021-konci-osvobozeni-od-dph-u-zbozi-do-22-eur/sc-320-a-192865/default.aspx

A já se třeba zase divím poště, že mi nosí mé "desetikorunové" balíčky domů z číny zadarmo :)
Ono tam platíš hlavně o zastoupení, nevím přesně kolik je přesná cena, ale někdo od pošty si to musí vyzvednout na celnici s doklady, které jim pošleš. Nebo si můžeš do Práglu zajet sám a jít si to vyzvednout, strávíš tam pár hodin ve frontách a než ti ochotný skladník donese balík a příště mile rád zaplatíš :)

Říkáš nesmysly.

Funguje to tak, že zásilku obdrží česká pošta a ta si účtuje za to, že tu zásilku předá celníkům manipulační poplatek 100 Kč (přitom v Košířích jsou celníci nejen ve stejné budově, ale i na stajném PATŘE!) Pokud podepíšeš doklady ohledně zastoupení sebe českou poštou, zaplatíš dalších cca 200 Kč za ... za nic. Ty zaplatíš za to, že celníci řeknou poště že DPH u zásilky za 25$ je 100 Kč a ať je od příjemce vybere.
Takže ve výsledku po tobě bude chtít česká poště za doručování takové zásilky 400 Kč....

Takže jsem je takto poslal kdysi dop*dele, nechť zásilku laskavě vrátí adresátovi do Číny, že si to nechám poslat ve dvou zásilkách. Ti šmejdi mi ji zkoušeli doručit ještě 4x !!!!, tj. 4x mi u dvěřích zvonil pošťák s tím, že má pro mě zásilku s doplatkem 400 Kč. Když jsem doručovateli po 4. oznámil, že zásilku nechci a chci ji poslat zpátky, tak mi to nedalo a volal jsem druhý den na tu poštu ohledně této zásilky. Pošťačka mi oznámila, že u nich tuto zásilku mají a je připravena k doručení !!! Až když jsem ji oznámil, že si ten telefonát nahrávám, že danou zásilku jsem již 4x odmítl a pokud ji nevrátí zpět odesilateli, začnu to řešit jinak, tak ji poslali zpátky.

Takže vychcánci z české pošty, kteří si mysleli, jak si nahrabou 400 Kč na 25$ zásilce skončili tak, že mi ji 4 x doručovali a následně ji na své náklady museli odeslat zpět Číňanovi (který mi ji poté jen prostě poslal zadarmo podruhé a už prošla). Maj to fakt dobře vymyšlený.