Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vyfocen radarem ve městě.

Ahoj, tak mě vyfotil ve městě radar, bylo to v noci a krásně jsem viděl jak zablikal. Jak když Vás někdo fotí na diskotéce. :D Chtěl bych se zeptat, kolik mám čekat pokutu? Vím že to nevíte, a záleží na městě kraji atd. Ale byl bych rád, kdyby jste si tipnuli, jel jsem asi 70.... Až dojde dopis napíšu, kolik jsem byl povinen zaplatit. Díky za váš čas...

Téma se zvrhlo do politiky. Lock. (mif)

Právě že je to tak, že radar tě vyfotí, ale nepozná se kdo sedí za volantem. Rozpozná se akorát spzka a dopis se pošle provozovateli. Provozovatel je pak vyzván úřadem o podání vysvětlení kdo řídil, případně proč tak jel. Samozřejmě za určitých okolností provozovatel může říci, že se ho to netýká, ale ty už vymýšlí profíci.

To, že jde skoro použít fotka z měření rychlosti na občanku ještě neznamená, že je správnímu orgánu k něčemu platná, respektive může třeba rozpoznat kdo řídil, ale nesmí ji použít, to je podobný případ jako s odposlechy u Davida Ratha, se kterými také měli problémy u soudu a nakonec je neuznali, takže zatím je Rath z toho venku a je čistý jako lilie.

Fascinují mě tvé znalosti (respektive názory, jak je prezentuješ), jak s kdečím vydrbat, abys mohl porušovat jeden předpis za druhým. Doufám, že si jednou pořádně natlučeš hubu (obrazně, samozřejmě).

O tvém tvrzení, co smí správní útvar použít a co ne, o definitivní čistotě D.R., si myslím svoje, ale nejsem právník a neznám podrobnosti (a nemíním je hledat), abych to vydával za hotovou věc.

Tak pokud jsou ty předpisy nesprávné, tak proč je neporušovat? Každý předpis nemusí být 100% správný pro všechny, protože předpisy vymýšlí lidé a ti se čas od času mýlí, takže například někdo může jet po dálnici mnohdy i 200 km/h a všechno je pohoda a někdo tam může jet 100 km/h a průser je na světě. A jenom kvůli tomu že někdo nepřizpůsobí jízdu stavu vozovky a nemá prakticky žádný odhad a předvídavost, tak já se kvůli tomu přizpůsobovat nesmyslným předpisům nebudu, a takových lidí je více, akorát zřejmě na téhle poradně jich moc není.

On takový existuje? Mě teda žádný nenapadá, taky je to možná tím, že já jich moc neznám, takže asi neprozradím.

Na dálnici jsem jel i rychleji a naopak musím říci, že to byl nejlepší pocit v mém životě, takový osvěžující nezapomenutelný zážitek na který rád vzpomínám. Favoritem jsem dříve také jezdil, ale také jenom jako spolujezdec, bohužel jsme ho prodali kvůli nedostatku místa pro další auta a ten dotyčný s ním ani nedojel domu a už byl favorit rozstřelenej.

Ahoj, tak už je to víc jak měsíc a stále nic. Dám tomu ještě nějaký čas a uvidím, kdyby mi něco přišlo určitě dám vědět. Asi toho mají hodně, tak si dávají na čas.
Týý jo, kdybych věděl, že se tu spustí taková diskuze vůbec bych tohle téma neotvíral. Přijde mi docela vtipné, že největšího všeználka dělá někdo, kdo se jmenuje MikeForever. :--D

Tím co spáchali, ale spoustu tehdejších pravidel porušili a taky za to následně zemřelo dalších asi 5000 lidí. Tehdejší systém to moc neschavaloval, ale stejně mají kladné ohlasy, jak je to jenom možné? Taky by mě zajímal tvůj názor na bratry Mašíny, jestli taky uměli respektovat pravidla nebo udělali správnou věc, i když byla proti pravidlům.