je nějaké označení pro polarizační filtr jen pro určité spektrum?
Existuje nějaký speciální termín pro polarizační filtr, který funguje jen v určitém spektru? Tzn. že pro doplněk funkčního spektra se chová jako průhledné sklíčko..
Existuje nějaký speciální termín pro polarizační filtr, který funguje jen v určitém spektru? Tzn. že pro doplněk funkčního spektra se chová jako neprůhledná stěna.
Polarizace jen pro určitou vlnovou délku? Něco takového existuje?
To je ten, co si chce strkat mikrofon do huby.
Chceš filtrovat konkrétní spektrum, hledej spektrální filtr.
Polarizační filtr dělá úplně něco jiného než o čem píšeš.
Je to podobné, jako bys hledal uhlíkový filtr na digestoř, který by filtroval jen určité pachy a ostatní propouštěl.
Tohle bych se asi pokusil vyřešit až v grafickém editoru. I když nevím, zda je dají nějak filtrovat přímo vlnové délky.
Tenhle borec ti jistě pomůže.
www.skorepa-photo.com
1. Neexistuje ani filter a teda ani názov.
2. Filter existuje, názov si musíš vytvoriť sám. Takýto filter si môžeš poskladať z jedného polarizačného filtra a jedného, alebo aj viacerých pásmových (farebných) filtrov.
Poznámka: Ak by si chcel silou mocou vytvoriť filter pre prvý prípad, tak to môžeš urobiť tak, že tok svetla rozdelíš na dva ekvivalentné toky, každý z nich preženieš cez inú sústavu filtrov a opätovne spojíš.
To se tu sešla zase elita, nevím co to má společného se strkání mikrofonu do huby, proč to sem někdo zahání. Nic o editování fotek jsem nepsal, obdivuji fantazii spekulantů.
Nevím, proč by to nemělo existovat, máte snad nějaké argumenty, proč by podobné zařízení mělo být nesmysl? Nebo je to jen nedostatek intelektu a tak rovnou to odsoudíte?
Ptám se, protože to mám na brýlích: část spektra (upřesním, že například lineárně polarizovaného světla z displeje, aby to tady zase někdo nemohl rozdupat) to to pouští nezávisle na orientaci (tedy to není polarizační filtr), jinou část spektra to pouští v závislosti na orientaci (tedy to je polarizační filtr). Snad je to takto pochopitelně znovuvysvětlené.
Meral si to? svetlo z displeja obsahuje zložky červenú, zelenú a modrú. Svetlo z okolia obsahuje to isté, rozdiel je snáď v tom, že spektrum je rovnomernejšie rozdelené. Ako inak (na základe akej inej vlastnosti) sklo na okuliaroch rozlíši fotón z displeja od fotónu z okolia?
Sú to čínske okuliare a tie poznatky sú z reklamného prospektu ku nim? Prečítaj si o svetle niečo z Feynmana, dozvieš sa mnoho zaujímavých vecí.
Muzes to nafotit? Brejle pres display a brejle pres display otoceny o 90 stupnu? Nikdy jsem o podobnym efektu neslysel, ale zajimalo by me to.
Pokud se díváme přes polarizační filtr, třeba i LCD displej bez reflexní vrstvy, na jiný displej, i TV LCD obrazovku, tak natáčením filtru je možno TV obraz téměř vymazat. Natáčením lze najít polohu, kdy je TV obraz beze změny a při otočení o 90st. obraz mizí. Několikrát jsem si s tím hrál.
No protože repolarizueš. Mě by spíš zajímaly ty tazatelovy brýle - to se fakt vyskytuje? Jak to funguje?
Domníval jsem se, jestli nemyslí právě tohle. Že pohled na displej se liší od pohledu na okolí. Ale píše to nějak blbě srozumitelně.
Pokud píše o části spektra, myslí tím barvu? Barvu pol. filtr asi nerozliší.
Ne. To by byl spektrální filtr.