Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem je nějaké označení pro polarizační filtr jen pro určité spektrum?

Existuje nějaký speciální termín pro polarizační filtr, který funguje jen v určitém spektru? Tzn. že pro doplněk funkčního spektra se chová jako průhledné sklíčko..
Existuje nějaký speciální termín pro polarizační filtr, který funguje jen v určitém spektru? Tzn. že pro doplněk funkčního spektra se chová jako neprůhledná stěna.

1. Neexistuje ani filter a teda ani názov.
2. Filter existuje, názov si musíš vytvoriť sám. Takýto filter si môžeš poskladať z jedného polarizačného filtra a jedného, alebo aj viacerých pásmových (farebných) filtrov.

Poznámka: Ak by si chcel silou mocou vytvoriť filter pre prvý prípad, tak to môžeš urobiť tak, že tok svetla rozdelíš na dva ekvivalentné toky, každý z nich preženieš cez inú sústavu filtrov a opätovne spojíš.

To se tu sešla zase elita, nevím co to má společného se strkání mikrofonu do huby, proč to sem někdo zahání. Nic o editování fotek jsem nepsal, obdivuji fantazii spekulantů.

Nevím, proč by to nemělo existovat, máte snad nějaké argumenty, proč by podobné zařízení mělo být nesmysl? Nebo je to jen nedostatek intelektu a tak rovnou to odsoudíte?

Ptám se, protože to mám na brýlích: část spektra (upřesním, že například lineárně polarizovaného světla z displeje, aby to tady zase někdo nemohl rozdupat) to to pouští nezávisle na orientaci (tedy to není polarizační filtr), jinou část spektra to pouští v závislosti na orientaci (tedy to je polarizační filtr). Snad je to takto pochopitelně znovuvysvětlené.

Meral si to? svetlo z displeja obsahuje zložky červenú, zelenú a modrú. Svetlo z okolia obsahuje to isté, rozdiel je snáď v tom, že spektrum je rovnomernejšie rozdelené. Ako inak (na základe akej inej vlastnosti) sklo na okuliaroch rozlíši fotón z displeja od fotónu z okolia?
Sú to čínske okuliare a tie poznatky sú z reklamného prospektu ku nim? Prečítaj si o svetle niečo z Feynmana, dozvieš sa mnoho zaujímavých vecí.

Pokud se díváme přes polarizační filtr, třeba i LCD displej bez reflexní vrstvy, na jiný displej, i TV LCD obrazovku, tak natáčením filtru je možno TV obraz téměř vymazat. Natáčením lze najít polohu, kdy je TV obraz beze změny a při otočení o 90st. obraz mizí. Několikrát jsem si s tím hrál. :puff: